Terespol: Burmistrz chce Mieszkań Plus

  • 28.02.2019, 11:48 (aktualizacja 28.02.2019, 11:54)
  • Justyna Madan
Terespol: Burmistrz chce Mieszkań Plus
Padł pomysł stworzenia Mieszkań Plus w Terespolu. Aby do tego doszło trzeba najpierw sprawdzić czy jest zapotrzebowanie na program w tym mieście. Jeśli mieszkańcy wyrażą chęć wynajmu, powstaną dwa bloki dla około 60-ciu rodzin. Budowa miałaby ruszyć wiosną 2020 roku.

Program Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej wzbudził wiele kontrowersji, ale również zainteresowanie. Gdy ruszył nabór chętnych, lista rezerwowa na wynajem była długa. Teraz pora na Terespol, miasto które ma 5,5 tysiąca mieszkańców, myśli o wybudowaniu własnych bloków.

Burmistrz Jacek Danieluk spotkał się już w tej sprawie z Mirosławem Barszczem, prezesem zarządu BGK Nieruchomości. Jednak zanim dojdzie do realizacji projektu trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim sprawdzić czy w Terespolu w ogóle jest zapotrzebowane na rządowy program. – Wiem, że jest zapotrzebowanie na mieszkania w Terespolu. Zarówno jeśli chodzi o osoby młodsze jak i starsze. Wiele mieszkań wynajmują np. pracownicy straży granicznej – mówi burmistrz Danieluk. – Pomysł na budowę Mieszkań Plus zrodził się stosunkowo szybko, odbyliśmy rozmowy z zarządem BGK, oni są przychylni na mój pomysł, co nas bardzo cieszy. 

Działka, na której miałyby zostać wybudowane dwa nowe bloki, to działka na styku ulicy Czerwonego Krzyża, Reymonta i Wojska Polskiego. Powstałyby bloki z dwoma opcjami do wyboru: sam wynajem, lub wynajem z możliwością wykupu po np. 30 latach. Dotyczy to wszystkich, bez względu na zarobki. Natomiast osoby, które mają niskie dochody będą mogły ubiegać się o dopłaty do czynszu w kwocie do 500 zł na 9 lub 15 lat, w zależności od dochodu. 

 

 

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe