Biała Podlaska: Połowa ulicy z asfaltem, reszta tonie w błocie

  • 28.02.2019, 13:45
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Połowa ulicy z asfaltem, reszta tonie w błocie
Ulica Tańskiego ma ponad 30 lat. Przez ten czas miastu udało się utwardzić ją do połowy. I tak od ponad 10 lat część mieszkańców jednej ulicy cieszy się nawierzchnią i chodnikiem, druga połowa brodzi w błocie.

We wrześniu 2015 roku mieszkańcy ul. Tańskiego na osiedlu Za Torami napisali petycję do prezydenta Białej Podlaskiej. Poprosili o wpisanie nieutwardzonego odcinka ulicy do planów inwestycji drogowych. " (...) znajdująca się między ulicami Długosza i Wyzwolenia istnieje już ponad 30 lat. Pierwsi mieszkańcy tej ulicy budowali swoje domy w latach osiemdziesiątych poprzedniego stulecia. Od tamtego czasu wszystkie ulice wokół ulicy Tańskiego zostały utwardzone. (...)" - opisywali sytuację mieszkańcy.

Ponad 10 lat temu miasto położyło asfalt na połowie ul. Tańskiego, między ulicami Długosza i Witoszyńskiego. Część między Witoszyńskiego i Wyzwolenia do dziś pozostaje gruntowa. " (...) pomimo tego, że już kilka lat temu mieszkańcy tej części ulicy zostali podłączeni do sieci wodno – kanalizacyjnej (...)" - zaznaczali mieszkańcy w petycji z 2015 roku.

Mieszkańcy dodają, że mają dość chodzenia po błocie, w sytuacji, gdy wokół wszystkie ulice zostały już utwardzone. Zaznaczyli, że byliby wdzięczni, gdyby miasto dokończyło budowę Tańskiego, choćby w technologii uproszczonej.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 9

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka BP
Mieszkanka BP 28.02.2019, 19:45
Z ulicą Na Skarpie jest to samo...

Pozostałe