Międzyrzec Podlaski: Setny jubileusz urodzin wybitnego rzeźbiarza

  • 1.03.2019, 09:15
  • jm
Międzyrzec Podlaski: Setny jubileusz urodzin wybitnego rzeźbiarza
Henryk Burzec to rzeźbiarz pochodzący z Międzyrzeca Podlaskiego. W tym roku przypada setna rocznica jego urodzin. Miasto chce przybliżyć i przypomnieć sylwetkę oraz twórczość tego wybitnego artysty.

Uroczystości zaplanowano na maj, organizacją wydarzenia zajmuje się Miejski Ośrodek Kultury. Powstanie katalog poświęcony artyście, odbędzie się wernisaż wystawy jego rzeźb, a także spotkanie z córką rzeźbiarza. Hol, w którym obecnie znajdują się dzieła zostanie odpowiednio oświetlony. - Połączymy też oba pomieszczenia, aby zyskać przestrzeń do rozstawienia kompozycji - zapowiada Andrzej Szczerbicki, kierownik międzyrzeckiej Galerii Es. Rzeźby po raz pierwszy w Międzyrzecu eksponowane były na wystawie zbiorowej w 2000 roku, a rok później na wystawie autorskiej w Galerii Es. 

Henryk Burzec urodził się 21 lutego 1919 roku w Międzyrzecu, ale dzieciństwo spędził w Brześciu. Od najmłodszych lat wykazywał talent rzeźbiarski, zresztą jego dziadek i wujek również byli artystami. Twórca zmarł 31 października 2005 w Zakopanem w wieku 86 lat. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 9

jm
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe