Porosiuki nie chcą oddać gruntów dla Sławacinka

  • 5.03.2019, 13:05
  • Paulina Chodyka
Porosiuki nie chcą oddać gruntów dla Sławacinka
Kilka tygodni temu prowadzone były konsultacje społeczne dotyczące zmian geodezyjnych w obrębie trzech miejscowości. Urząd gminy przedstawił swoje propozycje. Stanowisko mieszkańców natomiast na ostatniej sesji rady gminy zaprezentowali radni. Okazuje się, ze Porosiuki nie chcą zmian.

W trzech miejscowościach na terenie gminy: Porosiukach, Sławacinku Nowym i Sławacinku Starym na przełomie stycznia i lutego odbywały się konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic obrębu geodezyjnego. Celem projektowej zmiany granic miałoby być dostosowanie jej przebiegu do aktualnego układu urbanistycznego istniejącej zabudowy, ale przy uwzględnieniu więzi społecznych i gospodarczych mieszkańców wspomnianych miejscowości. Dokładnie chodzi o zmiany geodezyjne, które zdaniem urzędu gminy miałyby uporządkować dotychczasowy bałagan w numeracji i przynależności budynków do trzech miejscowości.

– 5 lutego odbyło się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami Porosiuk. 59 mieszkańców, czyli wszyscy, którzy uczestniczyli w spotkaniu, nie wyraziło zgody na zmianę obrębu. Chcę zdementować pogląd o tym, że sprzeciw wynika z chciwości lokalnej społeczności, w kwestii  wysokości funduszu sołeckiego. To był jeden z argumentów, ale najmniej ważny. Tereny, które chcemy przyłączyć do Sławacinka są jedynymi terenami inwestycyjnymi Porosiuk. Tylko w tym kierunku możemy się rozbudowywać, a obszar od lat należy do miejscowości. Teraz z pól, o których mowa w projekcie, zrobiły się działki budowlane. Nie chcemy, by Porosiuki zmniejszyły swój teren, jak wiadomo większy może więcej – tłumaczył radny Marcin Onisiewicz.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 10

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sylwek
Sylwek 15.03.2019, 17:11
Bałagan jest i to wielki i to wcale nie jest sprawa czyjejś pazerności. Czy wiecie, że restauracja Diana w Sławacinku Nowym przy trasie E30 ma adres Porosiuki? Jak również jadąc od E30 w stronę Sitnika ostatni dom po prawej stronie przed drogą do kolonii Sławacinek Stary to również Porosiuki! Przecież to jakaś komedia... Gdzie Porosiuki a gdzie kolonia Sławacinek?!
mieszkaniec
mieszkaniec 6.03.2019, 18:20
Mądra pani Radna Oskwarek i sołtys Gieruszka ze Sławcinka niech zapytają do jakiej miejscowości chcą należeć mieszkańcy Pororosiuk . Mogą udławić się pazernością. A Pan Wójt niech nie zwala na pazerność funduszu soleckiego . Walczymy o swoje tereny, które od lat przynależały do Porosiuk
stefan
stefan 5.03.2019, 15:23
Dla Sławacinka - koommpromitacjaaa

Pozostałe