Biała Podlaska: Będą realizować wspólny projekt

  • 6.03.2019, 11:06
  • jm
Biała Podlaska: Będą realizować wspólny projekt
To już kolejny projekt współpracy pomiędzy białoruskim Brześciem a Białą Podlaską. Tym razem chodzi o realizację "Poprawy dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej", który jest realizowany przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2014-2020.

Przedstawiciele  Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Brześciu spotkali się 25 lutego z prezydentem i pracownikami bialskiego magistratu. – Projekt pomyślnie przeszedł wielomiesięczną procedurę desygnacji i zatwierdzenia na Białorusi, a na konto Urzędu wpłynęła właśnie zaliczka w wysokości 35% wartości dofinansowania wynoszącego ogółem ponad 2,2 mln Euro. Projekt składa się z prac budowlanych po stronie polskiej i białoruskiej oraz wspólnie realizowanych działań dotyczących promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pogłębiających współpracę transgraniczną – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik magistratu. 

W Brześciu, w ciągu ul. Warszawskiej i Moskiewskiej, zostanie zmodernizowanych 7 skrzyżowań. Dodatkowo powstające Centrum Zarządzania Ruchem zostanie wyposażone w niezbędny sprzęt i oprogramowanie. W Białej Podlaskiej zostaną przebudowane dwa skrzyżowania drogi krajowej nr 2 z ul. Terebelską i al. Solidarności. W ich miejsce powstaną ronda turbinowe. Projekt zostanie zrealizowany w ciągu dwóch najbliższych lat. Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na prace budowlane.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 10

jm
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe