Gmina Międzyrzec Podlaski: Biblioteka ma już 70 lat!

  • 6.03.2019, 11:15
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: Biblioteka ma już 70 lat!
Oddział biblioteki w Jelnicy obchodził niedawno okrągły jubileusz. Początek jej działalności dali mieszkańcy, którzy przekazali na jej rzecz swoje prywatne zbiory.

Początki biblioteki w Jelnicy sięgają roku 1949 r. Jej oficjalne otwarcie miało miejsce 8 stycznia 1950 r. dzięki ofiarności mieszkańców, którzy oddawali własne książki do bibliotecznych zbiorów. Dawniej mieściła się w domach prywatnych m.in. rodzin Cepów, Kurowskich, Stefaniaków i Michalskich.

W listopadzie 2005 r. biblioteka z domu mieszkalnego została przeniesiona do budynku Publicznego Gimnazjum w Jelnicy. W filii oprócz książek można wypożyczyć także czasopisma, a co roku biblioteczny oddział bierze udział w akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Organizuje również różne konkursy, zabawy ruchowe, które są przeznaczone dla dzieci i młodzieży, a jednym z nich są hucznie obchodzone "Urodziny Kubusia Puchatka". Biblioteka posiada również punkt biblioteczny w Berezie prowadzony przez Anetę Kulikowską. Aktualnie funkcję bibliotekarza sprawuje Jolanta Łaziuk, zaś dyrektorem placówki jest Magdalena Chodzińska.

Biblioteka obchodziła swój jubileusz w poniedziałek, 25 lutego.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 10


 

Paulina Chodyka

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe