Biała Podlaska: Rozdali stypendia i pomogli stowarzyszeniu [GALERIA]

  • 07.03.2019, 08:00
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Rozdali stypendia i pomogli stowarzyszeniu [GALERIA]
Nie zabrakło wzruszeń, pięknej muzyki i emocji podczas charytatywnego koncertu "Zakochani w muzyce", z którego dochód przekazany zostanie na rzecz Stowarzyszenia Wspólny Świat. Tego samego wieczoru rozdano również stypendia artystyczne.

Do magistratu wpłynęło 18 wniosków, z czego wyłoniono sześciu beneficjentów artystycznych stypendiów. Po rozdaniu stypendiów przyszedł czas na koncert charytatywny. Dochód z wydarzenia, zasili budowę pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Zespół wokalny "Chwilka" pod kierownictwem Ireneusza Parafiniuka zachwycił publiczność. Tanecznych emocji dostarczyli utalentowani tancerze z "Dance Academy Studio" pod kierownictwem Karoliny Brodzik-Zaremby. Podczas wydarzenia udało się uzbierać 2770 zł.

– Cieszę się z kolejnej inicjatywy na rzecz stowarzyszenia. Z jednej strony ja podkreślam, że  oczywiście tych inicjatyw na rzecz stowarzyszenia jest bardzo dużo, różne środowiska się włączają w pomoc naszej organizacji i to jest bardzo cenne, powoduje to dopływ za każdym razem jakichś pieniążków, które możemy przeznaczyć na budowę naszej inwestycji – mówi Anna Chwałek, prezes stowarzyszenia Wspólny Świat.

Zwycięskie projekty:

1. Piotr Arseniuk za projekt nagrania najwybitniejszych dzieł polskich kompozytorów muzyki organowej

2. Zuzanna Reluga za propozycję stworzenia serii prac przedstawiających malownicze zakątki przyrody powiatu bialskiego.

3. Zuzanna Janik, młoda wokalistka, która swoje stypendium wykorzysta na lekcje emisji głosu w Szkole Gospel w Warszawie.

Stypendystami zostali również: Dominik Moroz szkolący się w tańcu, Marcelina Żurek w rysunku oraz Damian Trzpil za tworzenie widowisk ogniowych.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 10

Justyna Madan

Zdjęcia (53)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe