Biała Podlaska: Mieszkańcy Woli będą mieć gaz ziemny

  • 8.03.2019, 08:45
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Mieszkańcy Woli będą mieć gaz ziemny
Trzy lata temu mieszkańcy osiedla Wola podpisywali się pod petycją, w której ubiegają się doprowadzenie do ich domów gazu ziemnego. Z związku z tym Polska Spółka Gazownictwa, realizując rządowy program przyśpieszenia gazyfikacji w kraju, opracowała w roku 2018 plany budowy sieci gazowej na tym osiedlu.

– Jeżeli zostanie podpisanych na tyle dużo umów przyłączeniowych, by zapewnić efektywność ekonomiczną inwestycji oraz jeśli spółka uzyska wymagane pozwolenie na budowę, to pierwsze prace budowlane mogą rozpocząć się w 2020 roku – wyjaśnia Artur Michniewicz rzecznik PSG . Dodaje, że bardzo istotne jest pozyskanie przez PSG praw do dysponowania nieruchomościami do celów budowlanych. Jeżeli trasa gazociągu jest wyznaczona przez prywatne działki konieczne jest wydanie zgody przez ich właścicieli. W takich sytuacjach za każdym razem PSG prosi o użyczenie terenu. Jak wyjaśnia rzecznik PSG, zdarza się, iż mieszkańcy na położenie rur nie pozwalają. – Czasami jedna osoba blokuje inwestycje dla pozostałych dziewięćdziesięciu dziewięciu  – tłumaczy Michniewicz.

W pierwszej kolejności gazociąg zostanie położony na ulicach: Ceglanej, Grzybowej, Podleśnej, Górnej, Wiśniowej, Okólnej, Sosnowej, Wyzwolenia, Drzewieckiego i Witoszyńskiego. Drugi etap będzie polegał na całkowitej gazyfikacji osiedla, by wszystkie gospodarstwa domowe znajdujące się wzdłuż realizowanej sieci gazowej mogły korzystać z gazu ziemnego.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 10

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec osiedla Za Torami
Mieszkaniec osiedla Za Torami 9.03.2019, 18:54
Przecież tu mowa o osiedlu "Za Torami" a nie "Wola".

Pozostałe