Przewoził kontrabandę pasażerskim busem

  • 7.03.2019, 11:39 (aktualizacja 07.03.2019 11:45)
  • (AK)
Przewoził kontrabandę pasażerskim busem KMP Biała Podlaska
Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu w Terespolu uzyskali informację, że pasażerskim busem relacji Terespol-Biała Podlaska podróżuje mężczyzna, który przewozi papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Podczas kontroli funkcjonariusze potwierdzili, że 51-letni obywatel Rosji przewozi kontrabandę.

W bagażu mężczyzny policjanci znaleźli niemal 1200 paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 27 tysięcy złotych. Nielegalny towar został zabezpieczony, a mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli od niego pieniądze, prawie 3 tysiące złotych. O dalszym losie 51-latka zadecyduje teraz sąd. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe