Odpowie za oszustwa podczas zakupu aut

  • 10.03.2019, 13:31
  • (AK)
Odpowie za oszustwa podczas zakupu aut KMP Biała Podlaska
25-letni mieszkaniec Słupska odpowie za szereg oszustw w naszym regionie podczas zakupu używanych aut.

Na trop nielegalnego procederu, który na terenie powiatów bialskiego i łosickiego trwał od listopada do lutego, wpadli policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim. - Sprawca znajdował na portalu internetowym ogłoszenia dotyczące sprzedaży aut wartości około 2-3 tysięcy złotych. Po tym kupował wytypowane auto z odroczonym terminem płatności. Jednak jak wynikało z zebranego materiału mężczyzna wprowadzał w błąd sprzedających. Nie miał zamiaru wywiązać się z obietnicy spłaty zobowiązania. W bardzo krótkim okresie od zakupu samochodu sprzedawał je z zyskiem bądź złomował - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Jak ustalili międzyrzeccy kryminalni, mężczyzna podejrzany jest o dokonanie siedmiu takich transakcji. Usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim okresie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Przestępstwo to zagrożone jest karą do lat 8 pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara może zostać zwiększona o połowę. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci ustalają czy są to jedyne czyny na koncie 25-latka. Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe