Gmina Biała Podlaska: Powstanie samorządowy żłobek

  • 12.03.2019, 10:40
  • Paulina Chodyka
Gmina Biała Podlaska: Powstanie samorządowy żłobek
W Ciciborze Dużym powstanie pierwszy samorządowy żłobek. W ten sposób, jak mówi wójt, urząd wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców. Inwestycja warta jest ponad 600 tysięcy złotych.

Aktualnie 26 dzieci z terenu gminy korzysta ze żłobka w Białej Podlaskiej, za co gmina płaci miastu 279 tys. złotych. Pod koniec grudnia zapadła więc decyzja o utworzeniu samorządowego żłobka, co ułatwiła możliwość skorzystania z rządowego programu Maluch+. Dodatkowo ze względu na reformę systemu oświaty z 2017 r. część budynków po gimnazjach jest adaptowanych na potrzeby szkół podstawowych, z kolei budynki po podstawówkach mogą być przeznaczone na inne cele.

W efekcie obiekt gimnazjum w Ciciborze Dużym będzie przekazany na potrzeby uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, a zwolniony przez nich obiekt, po adaptacji, zamieni się w żłobek. – Skorzystaliśmy z okazji. W zeszłym roku wzbogaciliśmy się o przedszkole w Rakowiskach, teraz wychodzimy naprzeciw potrzebom kolejnych mieszkańców. Mamy ułatwioną sytuację, bo nie musimy budować od podstaw. Potrzebne są jedynie prace modernizacyjne. Inwestycja jest spełnieniem naszych obietnic przedwyborczych – wyjaśnia wójt Wiesław Panasiuk.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 11

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe