Pomóżmy dzieciom wyjechać na kolonie

  • 12.03.2019, 11:06 (aktualizacja 13.03.2019, 15:48)
  • (pc)
Pomóżmy dzieciom wyjechać na kolonie
Od 25 lat organizacja „Podaj dziecku pomocną dłoń” z siedzibą w Międzyrzecu Podlaskim zajmuje się pomocą i wspieraniem rodzin najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących w mieście, a w szczególności dzieci. Najważniejszym realizowanym przez organizację projektem są kolonie letnie dla dzieci z najuboższych rodzin z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski. 

Projekt ma na celu wyrównanie szans uczestniczących w nim dzieci, które mogą odpocząć oraz wziąć udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach, co niewątpliwie przyczynia się do ich rozwoju i lepszego samopoczucia. Opracowany harmonogram pobytu dzieci w ośrodku wypoczynkowym uwzględnia szeroki zakres zajęć sportowych różnego rodzaju. Dla wielu dzieci będzie to pierwszy tego rodzaju wyjazd, pozwalający im doświadczyć pobytu w gronie rówieśników pochodzących z innych miast.

Będzie to czas integracji, nauki, wypoczynku oraz rozwijania idei rywalizacji sportowej opartej na zasadach fair play. Warto podkreślić, że poza zajęciami sportowymi harmonogram pobytu przewiduje innego rodzaju aktywności mające na celu rozwój zdolności artystycznych oraz poszerzenie wiedzy na temat bezpiecznego zachowania się podczas wakacji.  Ważnym elementem planowanych działań jest także zapewnienie wypoczynku oraz dostarczenie dzieciom wspomnień, którymi będą mogły dzielić się z rówieśnikami po rozpoczęciu roku szkolnego.

Projekt pozwoli na zwiększenie pewności siebie uczestników, która bardzo często jest zaburzona. W ramach wyjazdu realizowane są zajęcia sportowo-integracyjne dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat. Zajęcia obejmują m.in.: zawody sportowe, gry i zabawy, wycieczki, rozgrywki drużynowe, konkursy oraz inne formy wypoczynku, które stwarzają dzieciom szansę odkrycia i rozwijania swoich talentów. - Jesteśmy organizacją pozarządową, nie posiadamy żadnych środków finansowych, dlatego też zwracamy się z prośbą do Państwa o wsparcie – mówią przedstawiciele organizacji. Więcej informacji o planowanym projekcie można znaleźć na  podanej niżej stronie internetowej. Tam również można wesprzeć inicjatywę „Podaj dziecku pomocną dłoń”, a każdy chętny może wpłacać datki na stronie internetowej: https://zrzutka.pl/sfinansowanie-kolonii-letniej-dla-dzieci-z-rodzin-najubozszych-k872gb
 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe