Podawała się za sąsiadkę, okradła 86-latkę

  • 12.03.2019, 11:41
  • (AK)
Podawała się za sąsiadkę, okradła 86-latkę
Pieniądze i biżuterię straciła mieszkanka Białej Podlaskiej po tym, jak jej mieszkanie odwiedziły nieznajome. Kobiety weszły do środka pod pretekstem pomocy przy wniesieniu zakupów. Straty oszacowane zostały przez pokrzywdzoną na 4 tysiące złotych. Teraz sprawczyń szukają bialscy policjanci.

Do wchodzącej z zakupami 86-latki podeszła nieznajoma. Oświadczyła, że będzie mieszkała w tym bloku. Dodała, że chce pomóc starszej pani we wniesieniu po schodach zakupów. Gdy nieznajoma była już przed drzwiami mieszkania, upierała się, by wnieść siatkę z zakupami do środka. W mieszkaniu zajmowała 86-latkę rozmową, prosząc o coś do picia i jedzenia. Dopiero po chwili starsza pani zauważyła, że w mieszkaniu znajduje się jeszcze jedna kobieta, która pokazywała jej chustę lub koc. Po powrocie do domu członków rodziny 86-latki okazało się, że doszło do kradzieży. Następnego dnia sprawa zgłoszona została organom ścigania. Łupem sprawczyń padły pieniądze i biżuteria znajdujące się w mieszkaniu. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Policja apeluje o ostrożność i ograniczone zaufanie do nieznajomych osób, które odwiedzają nasze domy. Nigdy nie mamy pewności, czy osoba, która puka do naszych drzwi, jest tym, za kogo się podaje. Nie wpuszczajmy obcych do mieszkań, tym bardziej jeśli jesteśmy sami w domu.  Starszych  członków naszych rodzin uczulajmy na tego typu sytuacje.

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe