Szachiści rywalizowali w Sarnakach

  • 13.03.2019, 08:31 (aktualizacja 13.03.2019 08:51)
  • (AK)
Szachiści rywalizowali w Sarnakach Tadeusz Węgrzyniak
Kolejny, szósty już turniej Bialskiej Ligi Szachowej edycji 2018/2019 zawodnicy z powiatów bialskiego, radzyńskiego i łosickiego rozegrali w Sarnakach.

Turniej otworzył wójt gminy Sarnaki Grzegorz Arasymowicz. Rywalizowało 72 szachistów ze szkół w Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Terespolu, Misiach, Rogoźnicy, Łomazach, Sarnakach, Radzyniu Podlaskim i Czemiernikach. Wśród najmłodszych uczestniczek (oddziały 0-2 szkół podstawowych) po raz kolejny pierwsze miejsce zajęła Michalina Wasiluk z SP w Misiach. Druga była jej szkolna koleżanka Maja Muszyńska, a trzecia Inga Jarosiewicz z SP nr 5 w Białej Podlaskiej. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Maciej Waszczuk z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim, który wygrał wszystkie siedem partii. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Jakub Prokopiuk z SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim i Mihail Smerachanski, uczeń szkoły w Sielczyku.

Wśród uczennic klas 3-6 po raz kolejny wygrała Hanna Nurzyńska z SP w Kąkolewnicy. Za nią z takim samym dorobkiem 5 punktów uplasowała się Anna Oleksiuk z SP w Rogoźnicy, trzecia była Zuzanna Siemionek z SP w Radzyniu Podlaskim. W rywalizacji chłopców triumfował Bartosz Walaszek z SP w Czemiernikach, przed Piotrem Gołebiowskim z SP nr 1 w Terespolu i Aleksandrem Nakaziukiem z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

Klasyfikację uczennic starszych klas szkoły podstawowej wygrała Joanna Szymańska z SP w Sarnakach, drugie miejsce zajęła jej szkolna koleżanka Karolina Sacharczuk, a trzecie Marta Michalak z SP nr 1 w Terespolu. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Wiktor Kukawski z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, który wyprzedził Kacpra Litwińca z SP nr 1 w Radzyniu Podlaskim i Roberta Tymoszuka z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. W turnieju wzięło też udział pięcioro przedszkolaków. Najmłodszym uczestnikiem był pięcioletni Antek Stefaniuk z Samorządowego Przedszkola w Sarnakach.

Medalistów dekorowała Barbara Michoń, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sarnakach. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Kolejny turniej zaplanowany został 6 kwietnia w Rokitnie.

(AK)

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe