Papierosy z przemytu nie trafią do nielegalnej sprzedaży

  • 13.03.2019, 10:31
  • (AK)
Papierosy z przemytu nie trafią do nielegalnej sprzedaży Nadbużański Oddział Straży Granicznej
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Konfiskata kontrabandy o wartości ponad 40 tysięcy złotych to wynik działań funkcjonariuszy SG z Placówki w Sławatyczach.

Podczas prowadzonych kontroli mundurowi uzyskali informację, że w jednym z pojazdów przemieszczających się po terenie województwa lubelskiego przewożone są znaczne ilości papierosów. Funkcjonariuszom udało się odnaleźć wspomniany pojazd i zatrzymać go do kontroli drogowej w Albertowie w powiecie łęczyńskim. - W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ujawnili w kontrolowanym pojeździe marki Peugeot znaczne ilości nielegalnych papierosów. Przewożona kontrabanda ukryta była w specjalnie do tego celu przygotowanych skrytkach konstrukcyjnych. W sumie w pojeździe ujawniono i zabezpieczono nielegalne papierosy o wartości ponad 40 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano obywatelkę Polski, która przyznała, iż ujawnione papierosy są jej własnością. Wcześniej skupowała je od cudzoziemców, z zamiarem późniejszej ich odsprzedaży z zyskiem w głębi kraju – informuje por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymana kobieta odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku nie dopuścili do wprowadzenia na krajowy rynek nielegalnych papierosów o wartości ponad 1,5 mln zł.

 

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe