Biała Podlaska: Rozmawiali o bezpieczeństwie na stadionach

  • 13.03.2019, 12:10
  • (AK)
Biała Podlaska: Rozmawiali o bezpieczeństwie na stadionach
Bialscy policjanci spotkali się z przedstawicielami klubów sportowych z powiatu. Tematem rozmów było bezpieczeństwo na stadionach podczas rozgrywek piłkarskich w rundzie wiosennej.

Spotkanie z inicjatywy bialskich funkcjonariuszy miało na celu m. in. przypomnienie zasad współpracy pomiędzy klubami i policją podczas rozgrywek. Główny nacisk położono na  zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom tych imprez. Poza kierownictwem KMP w spotkaniu udział wzięli także komendanci komisariatów, naczelnicy wydziałów i policjanci zajmujący się zagadnieniami dotyczącymi pseudokibiców i imprez masowych. Na zaproszenie odpowiedzieli też prezesi klubów sportowych, przedstawiciel agencji ochrony dbającej o bezpieczeństwo podczas rozgrywek i przedstawiciel urzędu miasta.

Przypomniano obowiązujące przepisy dotyczące organizacji imprez sportowych, była też mowa o obowiązkach i odpowiedzialności organizatorów oraz roli policji w czasie zabezpieczania takich wydarzeń. Uczestnicy zgodzili się, że nie ma pobłażania dla stadionowych chuliganów i że wspólnym celem jest ciągłe podnoszenie standardów bezpieczeństwa na stadionach.

 

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe