Biała Podlaska: Wykonawca już jest. Rusza budowa Koncertowej

  • 13.03.2019, 12:30
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Wykonawca już jest. Rusza budowa Koncertowej
Do połowy sierpnia tego roku ma zostać wybudowana ul. Koncertowa, która połączy os. Słoneczne Wzgórze z ul. Witoroską. To inwestycja warta 7 mln zł. Miasto wyda te kwotę z własnych funduszy.

Ulica ma być głównym ciągiem komunikującym osiedle Słoneczne Wzgórze z resztą miasta i łączącym tę część miasta z ul. Witoroską. Jej budowa jest istotna w kontekście zmiany organizacji ruchu, jaki nastąpi po wybudowaniu tunelu pod torami na przejeździe kolejowym na ul. Lubelskiej. – Plan zakładał od początku, że gdy uruchomiony zostanie tunel, z ul. Witoroskiej przed torami będzie tylko wjazd na os. Słoneczne Wzgórze w ul. Kołychawa. Natomiast nie będzie można już tamtędy wyjechać na Witoroską, jak to jest obecnie. Dlatego od początku planowaliśmy inwestycję na Koncertowej, by nie odciąć dużego osiedla od reszty miasta. Ucieszyłem się, gdy okazało się, że zaplanowana jeszcze przez nas w tegorocznym budżecie inwestycja, nie została przez obecną władzę usunięta – mówi Adam Chodziński, szef klubu Zjednoczonej Prawicy w radzie miasta.

Inwestycja w Koncertową to największe przedsięwzięcie drogowe miasta w tym roku. Jej koszt to prawie 7 mln zł. Dotychczas gruntowa droga zyska nawierzchnię asfaltową, chodnik, ścieżkę rowerową, oświetlenie, kanalizację deszczową. Przebudowane zostaną zjazdy do posesji i zmieniona zostanie sieć elektryczna z napowietrznej na ziemną. W projekcie przewidziane jest także wybudowanie kanału deszczowego na ul. Dalekiej, co umożliwi podłączenie wcześniej wybudowanych studni chłonnych na okolicznych ulicach.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 11

 

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
josef
josef 15.03.2019, 11:44
Niech ktoś się puknie w łepetynę i rozejrzy wokoło,bo wszędzie brudno,chwasty,dziurawe ulice i generalnie brak chodników,a jak są to należy chodzic w gumofilcach by nóg nie złamać.Prezydent zaczyna urzędowanie od kupowania sobie drogich gadżetów.Kompromitacja! Aleję Jana Pawła trzeba przemianować ,bo wstyd dla mieszkańców ,że mają ulicę tak wielkiego Polaka i taką brudną i zapuszczoną!

Pozostałe