Międzyrzec Podlaski: Druhowie mają już nowy sprzęt ratowniczy

  • 16.03.2019, 08:00
  • (pc)
Międzyrzec Podlaski: Druhowie mają już nowy sprzęt ratowniczy
Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Stołpno od niedawna mogą pochwalić się nowym sprzętem. Jednostka oficjalnie stała się posiadaczem specjalistycznego quada oraz najnowocześniejszej w województwie łodzi ratunkowej.

Ubiegły rok był dla międzyrzeckiej jednostki niezwykle udany. W grudniu pozyskała quad marki Polaris Sportsman 570 o wartości 39 tysięcy złotych. Na auto dostali 30 tys. zł od wojewody, resztę zebrali sami. Dodatkowo mogą już też korzystać z łodzi ratunkowej, która kosztowała 75 tys. zł. Ponad połowa kwoty pochodziła z dofinansowania MSWiA. Oprócz quada i łodzi ratunkowej, OSP Stołpno wzbogaciło się również o mercedesa klasy G oraz auto marki Iveco. Ogólna wartość zakupionego sprzętu potrzebnego do wyjazdów na akcje i zabezpieczenia kąpielisk wyniosła ponad 130 tys. zł, nie licząc pozyskanych samochodów.

W lutym odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu, w którym uczestniczyli wicewojewoda Robert Gmitruczuk oraz komendant miejski PSP w Białej Podlaskiej bryg. Artur Tomczuk. - Chciałoby się życzyć, by ten sprzęt nigdy nie był używany, ale doskonale wiemy, że czasami jest taka potrzeba i są takie okoliczności, gdy od szybkości naszej reakcji zależy ludzie życie, czy to w wodzie, czy na lądzie – mówił Robert Gmiturczuk.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 11

 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe