Gmina Kąkolewnica: Radny do kolegów: "Czas wziąć to na klatę"

  • 15.03.2019, 11:35
  • Joanna Danielewicz
Gmina Kąkolewnica: Radny do kolegów: "Czas wziąć to na klatę"
Po raz pierwszy radni gminni mieli okazje wymienić się poglądami na temat sytuacji związanej ze świetlicą w Zosinowie, która być może zostanie w przyszłości rozebrana, bo postanowiono ją na działce objętej planem budowy drogi krajowej. – Czy teraz będziemy wody w usta nabierać? Weźmy to na klatę – mówił radny Piotr Czerwiński do kolegów.

Świetlica w Zosinowie cieszy mieszkańców od jesieni 2017 roku. Wiosną 2017  radni przeznaczyli łącznie 420 tys. złotych z gminnych pieniędzy, by budynek powstał. A powstał na działce przekazanej darowizną przez ówczesnego przewodniczącego rady gminy – Marka Króla.

Inwestycja rozpalała radnych, gdyż ówczesna opozycja była przeciw przeznaczaniu tak znacznych kwot z budżetu na jej budowę. Argumentem za, był jednak interes społeczny, i ważność przedsięwzięcia dla mieszkańców Zosinowa.

Dziś temat świetlicy wraca jak bumerang i znów rozgrzewa atmosferę na sesji rady gminy. Tym razem chodzi o to, by świetlica w Zosinowie pozostała.

Na początku stycznia tego roku do gminy dotarło pismo Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Była to odpowiedź na zapytanie nowej wójt Anny Mróz, która zaniepokoiła się przebiegiem przez gminę planowanej S 19. W piśmie jednoznacznie stwierdzono, że budynek świetlicy w Zosinowie  koliduje z projektowanym nasypem drogi gminnej na dojeździe do planowanego w inwestycji wiaduktu. GDDKiA zakomunikowała również, że na tym etapie nie ma już możliwości zmiany przebiegu zaplanowanej drogi. "Droga dojazdowa oznaczona w dotychczasowych opracowaniach jako DD21 jest niezbędnym elementem obsługi komunikacyjnej posesji, które utraciłyby ją w wyniku budowy drogi ekspresowej" – czytamy dalej. Dlatego świetlica ma został rozebrana, gdy parce budowlane związane z tym odcinkiem ruszą, co planuje się mniej więcej na rok 2022.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 11

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe