Powiat parczewski: Zbierają pieniądze na centrum dla niepełnosprawnych

  • 15.03.2019, 11:42
  • Joanna Danielewicz
Powiat parczewski: Zbierają pieniądze na centrum dla niepełnosprawnych
Chcą stworzyć oazę dla osób niepełnosprawnych i starszych. Ma temu służyć Centrum Aktywizacji w Milanowie. Właśnie ruszyła akcja, dzięki której pozyskane zostaną na to odpowiednie pieniądze.

Poprzez akcję "Kilometry dobra" Caritas diecezji siedleckiej ma nadzieję uzbierać pieniądze, na milanowskie Centrum Aktywizacji. Będą z niego korzystać m.in. podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, prowadzonych obecnie w drewnianym budynku w Parczewie. – W centrum znajdą się: Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Dom Aktywnego Seniora – informuje Anna Nowińska z biura prasowego siedleckiego Caritasu. – Caritas diecezjalna chce poprzez akcję "Kilometry Dobra" przybliżyć również wszystkim sylwetkę sługi bożego ks. biskupa Ignacego Świrskiego, który zmarł w 1968 roku. Został on wybrany przez Caritas Diecezji Siedleckiej patronem i filantropem kampanii - dodaje Nowińska.

Program "Kilometry dobra" adresowany jest do szkół działających w obrębie diecezji. – Konkurs polega na zebraniu jak największej sumy pieniędzy. Pieniądze mogą być zbierane również poza terenem szkoły. Zebrane środki będą przeliczane na jednego ucznia, by wyrównać szanse szkół miejskich i wiejskich. Okres zbierania funduszy trwa do 20 maja. Nagrodą główną w konkursie jest bon finansowy w wysokości 3 tysięcy złotych do zrealizowania przez szkołę, a nagroda dodatkowa po pierwszym i drugim etapie to bony w wysokości po 1 tysiąc złotych za wygrany etap – wyjaśnia Anna Nowińska.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 11

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe