Gmina Międzyrzec Podlaski: Wychowankowie zamieszkali w nowym domu

  • 15.03.2019, 12:03
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: Wychowankowie zamieszkali w nowym domu
Wraz z początkiem marca w Maniach zamieszkali wychowankowie. Przeprowadzka była konieczna z uwagi na planowane wejście w życie od 2020 roku nowej ustawy dotyczącej ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Możliwość wyremontowania starej szkoły była możliwa dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Od 1 marca część dzieci z Komarna przeprowadziła się do świeżo wyremontowanego budynku Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Maniach. - Obecnie dom dziecka w Komarnie może przyjąć 30 wychowanków. Teraz znajduje się w okresie przejściowym, bo zgodnie z ustawą z 2016 roku, wszystkie placówki w Polsce, od 1 stycznia 2020 roku, będą mogły przyjmować do 14 wychowanków. W związku z tym zaistniała potrzeba reorganizacji placówki w Komarnie. Powiat mając na uwadze zbliżający się termin, zabezpieczył nas już teraz. Został napisany odpowiedni projekt, by pozyskać fundusze unijne – tłumaczył podczas prezentacji budynku, Piotr Malesa, dyrektor Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Maniach, gdzie w styczniu przeniesiono także centrum administracyjne.

Na wychowanków czekały pokoje dwuosobowe z łazienkami, pomieszczenia terapeutyczne, świetlica, pokój wypoczynkowy, pralnia wraz z suszarnią. Na parterze znajduje się także jadalnia z aneksem kuchennym, gdzie wychowankowie mogą wspólnie gotować i spożywać posiłki.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 11

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe