Łosice: Przedszkolaki przeniosły się na bezludną wyspę

  • 17.03.2019, 08:30
  • Joanna Gąska
Łosice: Przedszkolaki przeniosły się na bezludną wyspę
Co wspólnego z innowacją pedagogiczną mają pudełka, kartony, stare gazety czy butelki doskonale wiedzą nauczyciele z Niepublicznego Przedszkola "Mali Odkrywcy" w Łosicach. W ramach działań rozwijających kreatywność i wyobraźnię dzieci postanowili zaproponować maluchom zabawę bez gotowych zabawek i pomocy dydaktycznych.

By pobudzić kreatywność i wyobraźnię maluchów z grupy "Troskliwych Misiów" przygotowano im zajęcia bez gotowych zabawek i pomocy dydaktycznych - Dzieci zapakowały zabawki ze swojej sali w wielkie pudła i zakleiły taśmą. Następnie za pomocą wyobraźni przeniosły się na bezludną wyspę i wykorzystując proste rzeczy takie jak, gazety, kartony, butelki, patyki, klej, bibułę czy farbę stworzyły wokół siebie przestrzeń niezbędną człowiekowi do egzystencji - wyjaśnia Anna Szczerbicka, dyrektorka Niepublicznego Przedszkola "Mali Odkrywcy" w Łosicach. 

Przedszkolaki nazwały wyspę, stworzyły flagę i hymn oraz zasady niezbędne do zgodnego życia z innymi ludźmi. Zbudowały też schronienie, zadbały o żywność i poznały wiadomości o miejscu, w którym się znajdują. Wykorzystując wiadomości o prehistorii i fantazję, stworzyły też makietę wyspy. Na koniec poznały zasady posługiwania się mapą i kompasem. Namalowały także własne mapy, które zabrały na wybudowane przez siebie łodzie, umożliwiające im powrót do domu. Troskliwe Misie tak bardzo dobrze czuły się w stworzonej przez siebie Misiolandii, że chciały przedłużyć zabawę na kolejny tydzień i wcale nie tęskniły za przedszkolnymi zabawkami. 

 

Joanna Gąska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe