Biała Podlaska: Zebrała bliskich wokół instalacji i obrazów

  • 18.03.2019, 15:27 (aktualizacja 18.03.2019, 15:31)
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Zebrała bliskich wokół instalacji i obrazów
Obrazy nawiązujące do malarstwa intuicyjnego, rzeźby mówiące, o prywatnym życiu artystki oraz wiersze oddające jej emocje to tylko namiastka tego, co można oglądać i czego posłuchać na wystawie Danuty Koszołko, jaka została zorganizowana w kamienicy przy ul. Reformackiej 10.

Choć wydarzenie artystyczne miało potrwać jeden dzień, dzięki dużemu zainteresowaniu publiczności zostało przedłużone na kolejne tygodnie.
Powodem stworzenia wystawy były zbiegające się w czasie trzy ważne daty w życiu malarki. Pierwsza z nich to ukończenie 66 roku życia, druga to podsumowanie 44 lat twórczości, a trzecia równie istotna to 22 lata od pokonania choroby nowotworowej.

Kolejną przyczyną zorganizowania wernisażu była chęć zebrania wszystkich bliskich osób dla Danuty Koszołko w jednym miejscu. – Ostatnio ciągle kogoś żegnam, więc pomyślałam, że tak być nie może, stąd postanowiłam spotkać się z przyjaciółmi i znajomymi i zatrzymać ich przy sobie choć przez chwilę, a przy okazji coś zaprezentować – wyjaśnia artystka.

I dodaje, iż nad pokazywaną koncepcją pracowała od września ubiegłego roku, a cykl nosi nazwę "Moc i delikatność". Poza obrazami obejrzeć można było też instalacje. Jedne złożone z rzeźb, a inne z okładek, które Danuta przed laty projektowała do książek. Poza tym na ścianie był wyświetlany film nagrany przez Liliannę Komorowską, która recytowała wiersze napisane przez twórczynię wystawy. – Piszę o tym kim jestem, czego doświadczyłam oraz o wdzięczności wobec tych, którzy mnie otaczają i wywarli na mnie wrażenie czyli jakąś moc bądź delikatność – zaznacza autorka prac.

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa, nr 12

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe