Biała Podlaska: Dla kogo bilet rodzinny?

  • 19.03.2019, 13:29
  • jm
Biała Podlaska: Dla kogo bilet rodzinny?
Radni klubu Zjednoczonej Prawicy mają wątpliwości, czy dobrym pomysłem jest umożliwienie mieszkańcom gminy korzystania z biletów rodzinnych na przejazdy miejską komunikacją. Dyskusja rozgorzała więc podczas ostatniej sesji.

Chodzi o bilety, o które mogą się ubiegać posiadacze karty Dużej Rodziny. Rodziny wielodzietne z Białej Podlaskiej posiadają  takie karty już od dawna, ale mieszkańcy gminy mają do niej dostęp dopiero od tego roku. Padła więc propozycja, aby i oni mogli teraz kupić bilet rodzinny, wydawany na rok, za 30 złotych. Prezydent poinformował, że nawiązał współpracę z gminą i od początku roku, podobnie jak miasto, płaci ona taką samą kwotę za wozokilometr, czyli 5 zł. 

– Projekt uchwały budzi moje wątpliwości, nie otrzymałem żadnych wyliczeń na rok 2019. Skąd miasto będzie miało te pieniądze? – zastanawiał się radny klubu Zjednoczonej Prawicy, Dariusz Litwiniuk. Natomiast jego klubowy kolega Stanisław Nikołajczuk dodał, że według jego wiedzy miasto cały czas dokłada MZK do zniżek za przejazdy.

- Nie ma transportu publicznego, który jest dochodowy. Finansuje go samorząd. To jest koszt, który my wszyscy musimy ponosić - odpierał zarzuty prezydent.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 12

jm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe