Międzyrzec Podlaski: Wyruszyli na jogging i posprzątali jeziorka

  • 19.03.2019, 13:36
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Wyruszyli na jogging i posprzątali jeziorka
Nie przeszkodził im deszcz i silny wiatr. Biegacze ruszyli z workami na śmieci, by wesprzeć ideę ploggingu. To nowa dyscyplina sportu, szczególnie popularna w krajach skandynawskich.

Mówią o nich: ploggersi. Ich atrybuty to trampki i worki na śmieci. W sobotnie przedpołudnie 16 marca wyruszyli, by posprzątać tereny wokół międzyrzeckich jeziorek, w ramach wspólnego "ploggingu". Termin ten wymyślili Szwedzi, łącząc słowa "jogging" oraz szwedzkie "plocka upp", czyli podnosić. Ta dyscyplina sportu, czyli połączenie biegania ze sprzątaniem, jest coraz bardziej popularna w Skandynawii, ale znalazła wielu entuzjastów na całym świecie.

- Zainspirowani akcjami w Polsce postanowiliśmy ideę przenieść na lokalny grunt. Jako miłośnicy joggingu, wrażliwi na piękno międzyrzeckiej przyrody od dawna czujemy się sfrustrowani bieganiem wśród wszechobecnych śmieci. Wielu z nas przy okazji spacerów podnosi je z ziemi i i zanosi do najbliższego kosza. Bardzo zależy nam na tym, aby takie zachowanie weszło w nawyk innym i stało się modne. Mamy też nadzieję, wzbudzić w innych mieszkańcach poczucie tożsamości z własnym miastem oraz chęć do dbania o najbliższe otocznie – mówili przed akcją organizatorzy wydarzenia.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 12

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kasia
Kasia 19.03.2019, 20:10
Brawo!!!

Pozostałe