Gmina Międzyrzec Podlaski: Remontu drogi w tym roku nie będzie

  • 22.03.2019, 08:30
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: Remontu drogi w tym roku nie będzie
Mieszkańcy gminy od czterech lat domagają się remontu drogi Utrówka-Sitno. Dotychczas już kilkukrotnie interweniowali w tej sprawie u wójta i w Zarządzie Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej. Niestety inwestycja nie znalazła się w planie budżetowym powiatu na ten rok.

O fatalnym stanie drogi pomiędzy wsiami Utrówka i Sitno poinformowali nas ich mieszkańcy. – Od czterech lat bezskutecznie staramy się wyegzekwować u władz samorządowych zmianę nawierzchni. To nie do pomyślenia, żeby w XXI wieku mieszkańcy musieli jeździć po takich drogach. Dziura na dziurze, dodatkowo jesienią i wiosną droga zamienia się w bagno. To jest największy problem. Wystarczy raz przejechać się świeżo umytym samochodem, aby był cały obłocony i brudny - relacjonuje zdenerwowany mieszkaniec Utrówki, Marek Nazaruk.

Nie lepiej jest latem. Wtedy z kolei kurz unoszący się podczas jazdy niszczy auta. - Już czwarty raz w ciągu dwóch lat musiałem wymienić przednie łożyska w samochodzie. To każdorazowo koszt co najmniej 300 zł. Wójt obiecywał przed wyborami, że droga zostanie w wyremontowana. Zapewniał, że jeżeli powiat nie będzie miał pieniędzy, to gmina będzie remontować ją etapami. Na obietnicach się skończyło, bo w tym roku nie przewidziano żadnych prac na tym odcinku - dodaje Nazaruk.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 12

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe