Biała Podlaska: Riad Haidar w pogotowiu, prezydent w szpitalu

  • 21.03.2019, 09:15
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Riad Haidar w pogotowiu, prezydent w szpitalu
Domyka się wreszcie proces konstytuowania się nowych rad społecznych w placówkach medycznych podległych marszałkowi województwa. Tym razem swoje propozycje na wakujące miejsca udało się przeforsować opozycyjnym radnym PSL i SLD zasiadającym w Sejmiku. Tym samym w radzie szpitala w Białej Podlaskiej znalazł się przedstawiciel magistratu, a w radzie pogotowia radny z opozycji w Sejmiku.

Pod koniec stycznia radni Sejmiku Województwa zdecydowali o skróceniu kadencji rad społecznych wszystkich placówek medycznych w województwie, podległych marszałkowi. Jednocześnie większość w Sejmiku przegłosowała powołanie nowych składów rad. Tym samym do rady społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej Sejmik wprowadził: Barbarę Barszczewską (radna Sejmiku z ramienia PiS), Kamila Paszkowskiego – dyrektora biura senatora Grzegorza Biereckiego (PiS), Janusza Skólimowskiego – wicestarostę bialskiego (PiS) i ponownie Dariusza Litwiniuka (radny miejski z PiS), który w radzie zasiadał wcześniej.

Natomiast w radzie Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej znaleźli się wówczas wolą Sejmiku Województwa: Adam Chodziński – radny miejski i były wiceprezydent miasta oraz Karol Sudewicz – radny miejski (PiS).

Opozycja w Sejmiku w akcie protestu zdecydowała się bojkotować te wybory, uznając skrócenie kadencji rad za niezgodne z prawem. Po zmianie składu rad, przyszedł czas na wskazanie ich przewodniczących przez marszałka.

W radzie społecznej pogotowia ratunkowego w Białej Podlaskiej znaleźli się: Dariusz Gomółka (przedstawiciel wojewody), Adam Chodziński (radny miasta Biała Podlaska), Karol Sudewicz (radny miasta Biała Podlaska) oraz Riad Haidar. Przewodniczącym rady i przedstawicielem marszałka jest Dariusz Litwiniuk.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 12

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
josef
josef 24.03.2019, 16:52
Nie rzecz w dopychaniu składów rad,ale w funkcjonowaniu placówek,a z tym jest bardzo źle. Haidar jest wszędzie i gotowy ,ale chyba do brania,bo postępu w poprawie nie widać!!!

Pozostałe