Radzyń Podlaski: Liceum znów ma finalistę z astronomii

  • 23.03.2019, 10:00
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Liceum znów ma finalistę z astronomii
Daniel Ciołek został finalistą 62. Olimpiady Astronomicznej, która odbyła się w marcu w Planetarium Śląskim w Chorzowie.

Daniel jest uczniem 3 klasy I LO w Radzyniu Podlaskim, wychowankiem Leszka Szalasta, znanego z edukowania utytułowanych umysłów ścisłych. W olimpiadzie wystartowało 117 uczniów z całego kraju. Do drugiego etapu przeszło 65-ciu, natomiast do finału zakwalifikowało się 21, wśród nich właśnie Daniel Ciołek.

Warto przypomnieć, ze w ubiegłym roku Leszek Szalast doprowadził swojego innego wychowanka – Patryka Skrzeczkowskiego, do szczytu finału, w którym Patryk został laureatem i pojechał jako reprezentant Polski na światową olimpiadę w Pekinie.

 

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe