Radzyń Podlaski: Chcą rozliczyć byłego marszałka do końca

  • 28.03.2019, 10:00
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Chcą rozliczyć byłego marszałka do końca
Władze Radzynia, oraz parlamentarzyści PiS są zgodni w przekazie – były marszałek województwa zachował się niegodnie jako urzędnik państwowy. Burmistrz chce, by jego działania zbadał prokurator. Były marszałek Sławomir Sosnowski nie ma obaw.

– Działania zarządu na czele z marszałkiem Sosnowskim były niezgodne z prawem – zawyrokował burmistrz Jerzy Rębek podczas konferencji poświęconej wyrokowi Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, nakazującemu zarządowi województwa powtórne zweryfikowanie wniosku miasta o dofinansowanie projektu rewitalizacji centrum Radzynia Podlaskiego. – Oczywiście sąd nie rozstrzyga merytorycznej strony tego wniosku. Rozstrzyga natomiast zgodność z prawem działań ówczesnego zarządu województwa z marszałkiem Sławomirem Sosnowskim na czele – dodaje burmistrz. I dodaje, że nie kryje zadowolenia, że sąd właśnie tak ocenił "zjawisko, które miało miejsce w ubiegłym roku".

Dosadniej o tym "zjawisku" wyraził się senator Grzegorz Bierecki. – Uzasadnienie wyroku jest druzgocące dla marszałka Sosnowskiego. Naruszył zasadę bezstronności. W tej kwestii pan marszałek kierował się emocjami i zupełnie niepotrzebnie wyrażał je na organizowanych przez siebie, tu w Radzyniu, występach medialnych. Myślę, że dalsze konsekwencje z tych działań będą już wyciągały inne organa państwowe – dodał senator. Burmistrz Jerzy Rębek zapewnia, że tak się stanie, bo stosowne doniesienie, jak twierdzi, do prokuratury już złożył. – Sprawa została skierowana do Prokuratury Rejonowej Lublin Północ. Złożyłem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa związanego z naruszeniem art. 37 i 45 tzw. ustawy wdrożeniowej. Na bieg wydarzeń czekamy – mówi Jerzy Rebek.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 13

 

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe