„Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Wpływ biżuterii na wizerunek

  • 29.03.2019, 13:11 (aktualizacja 30.03.2019, 22:33)
  • artykuł partnera
„Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Wpływ biżuterii na wizerunek
Pierwsze wrażenie, jakie wywołujemy, jest niezwykle ważne, zwłaszcza w sytuacjach zawodowych: przy rozmowie kwalifikacyjnej albo na spotkaniu z wpływowym klientem. Jednak również podczas randek czy poznawania nowych ludzi zależy nam na pozytywnym postrzeganiu naszej osoby. Warto wiedzieć, że na obraz człowieka składa się nie tylko zachowanie oraz schludny ubiór. Równie istotną sprawą jest biżuteria. To element naszego wyglądu, jego swoiste dopełnienie, dlatego zwraca szczególną uwagę rozmówcy. Jak zatem dobrać dodatki, by z ich pomocą uwypuklić pozytywne cechy charakteru i stworzyć najlepsze wyobrażenie o sobie?

Wykorzystaj siłę stereotypów dla swojej korzyści

Każda poznawana osoba postrzega nas przez pryzmat pewnych szablonów. Dzieje się to odruchowo i poza jej kontrolą, ale ma znaczny wpływ na budowaną przez nią opinię. Pamiętajmy, że główną cechą stereotypów jest ich nieprawdziwość (a przynajmniej większości z nich). Możemy więc być pewni, że w miarę poznawania nas człowiek ten zmieni nastawienie, ale zanim to nastąpi, będzie szukał potwierdzenia swoich początkowych założeń. Dobrym ruchem jest więc uważne skompletowanie ubrań i biżuterii, które podpowie danej osobie dokładnie takie wyobrażenie, według jakiego chcemy być odbierani. Sprawdzi się to szczególnie na rozmowie o pracę, ważnym spotkaniu czy przy negocjacjach biznesowych.

 

Ukaż swoje zalety za pomocą biżuterii

Właściwie dobrane kosztowności pomogą w zbudowaniu perfekcyjnego wizerunku. Elegancka biżuteria srebrna lub złota pokaże nasze wyczucie stylu i profesjonalizm. Co jeszcze mogą zdziałać dopasowane do stylizacji kosztowności? To zależy od ich umiejscowienia i charakteru.

 

  • Obecność bransoletki pokazuje rozmówcy, że przywiązujemy wagę do szczegółów i jesteśmy skrupulatni w wykonywaniu powierzonych zadań. Dobrze widziane są zwłaszcza modele wykonane z metali szlachetnych. Biżuteria z rzemyków czy materiałów naturalnych bardziej pasuje do stylu młodzieżowego i może być odbierana, jako oznaka pewnej niedojrzałości.
  • Wisiorki i naszyjniki również są znaczącymi szczegółami. Kiedy idziemy na rozmowę kwalifikacyjną, lepiej unikać tych strojnych, z dużą ilością kamieni, ponieważ manifestują status majątkowy. Nieco skromniejsze, ale spore wisiory obrazują pewność siebie i otwartość, małe oraz delikatne – skromność, a także powściągliwość.
  • Obecne w uszach kolczyki rzucają się w oczy jako pierwsze, dlatego trzeba o nie wyjątkowo zadbać. Niewielkie modele sugerują delikatność, stonowanie, a większe odwagę i otwartość. Uważajmy na ozdobne, błyszczące akcesoria, które nie są mile widziane w sytuacjach zawodowych.

 

Odpowiedni dobór dodatków do stroju na pierwsze spotkanie z nową osobą jest niezwykle ważny. Dzięki temu możemy zbudować zgodny z rzeczywistością wizerunek swojej osoby. Warto poświęcić trochę czasu, by znaleźć idealne akcesoria. Pomoże nam w tym rozbudowany asortyment sklepu Top Silver, gdzie znajdziemy gustowną biżuterię doskonałą na każdą okazję.

 

 

 

artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe