Gmina Piszczac: Świętowali złote i diamentowe gody

  • 30.03.2019, 08:00
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Piszczac: Świętowali złote i diamentowe gody
19 par z terenu gminy uroczyście świętowało 50-lecie i 60-lecie pożycia małżeńskiego. Było odnowienie przysięgi małżeńskiej, uhonorowanie medalami i dyplomami oraz wspólne biesiadowanie.

Obchody rozpoczęły się od mszy św. w intencji jubilatów odprawionej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu. Przewodniczyli jej ksiądz Michał Oleszczuk oraz ks. Mariusz Czyżak – syn jednej z par jubilatów. W czasie nabożeństwa dostojni jubilaci ponownie po latach przyrzekali sobie miłość i wierność. Otrzymali też prezent muzyczny – piękną piosenkę "Alleluja, Alleluja..." wykonaną przez wnuczkę państwa Czyżaków. Dalsza część uroczystości odbyła się w siedzibie piszczackiego urzędu gminy.

Słowa podziękowań oraz życzenia do wszystkich jubilatów skierowali wójt Kamil Kożuchowski i  przewodniczący rady gminy Grzegorz Panasiuk. A w imieniu starosty radny powiatu Paweł Stefaniuk. Wójt udekorował małżonków medalami przyznanymi przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wszystkim wręczono też pamiątkowe dyplomy i kwiaty. Wydarzenie uświetnił występ zespołu Kapela Podwórkowa Karawana.

 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe