Automatyka do bram – charakterystyka

  • 01.04.2019, 15:14 (aktualizacja 31.05.2019, 13:28)
  • artykuł partnera
Automatyka do bram – charakterystyka
Obecnie wiele elementów w domu jest zautomatyzowanych. Użytkownicy coraz częściej decydują się na smart dom albo inne systemy ułatwiające korzystanie z produktów. Bardzo popularne są napędy do bram wjazdowych i garażowych. Przed wyborem takiego mechanizmu warto wiedzieć, na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę.

Bramy garażowe

Bardzo często bramy garażowe otwierają się ku górze. Dlatego dopasowując mechanizm automatyczny, należy dokładnie zmierzyć wysokość i powierzchnię bramy. Od tych parametrów zależy moc jaką powinien mieć silnik automatyczny. Przykładowo, na rynku można znaleźć automatykę dla bram o powierzchni do 11m2 albo 22m2. Znajomość wymiarów jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania urządzenia. Wiele modeli napędów garażowych posiada dodatkowo lampy LED, które ułatwiają korzystanie z bramy po zmroku. Najczęściej napędy działają „krok po kroku”. Pierwsze naciśnięcie uruchamia bramę, drugie ją zatrzymuje, a trzecie zamyka. Każdy mechanizm posiada również możliwość awaryjnego otwarcia bramy, w razie awarii systemu.

Bramy przesuwne

Innym rodzajem bram, są bramy przesuwne. Dobierając mechanizm do takiej bramy należy znać jej ciężar. Nieznajomość parametrów może sprawić, że zamontowany napęd będzie za słaby i nie będzie działał efektywnie. Brama ma się otwierać i zamykać płynnie, bez szarpania i zatrzymywania. Najczęściej bramy wjazdowe ważą do 500kg choć te wykorzystywane w przemyśle mogą ważyć nawet do 1000kg. Wysokiej klasy napędy do bram dostępne są na: https://automatykasklep.com.pl//. Na stronie znajdują się napędy do bram przesuwnych, garażowych i skrzydłowych, a także szlabany automatyczne.

Bramy skrzydłowe

Dużą popularnością cieszą się bramy skrzydłowe. Przed zakupem mechanizmu należy dokładnie zmierzyć długość skrzydła oraz wysokość i głębokość osadzenia bramy. Napędy mają określone parametry maksymalnego ciężaru i długości bramy, dlatego miary bram są niezwykle istotne. Złe dane mogą sprawić, że mechanizm będzie działał niepoprawnie. Poza tym, należy określić intensywność użytkowania bramy. W gospodarstwach domowych wystarczy zamontować napęd do 50 cykli otwierania i zamykania. Dla bram używanych w przemyśle rekomenduje się silniejsze mechanizmy, które pracują więcej niż 50 cykli. Przy wyborze mechanizmu warto sprawdzić w jakich warunkach może być używany – czy na jego efektywność nie wpływa ostry mróz albo wysokie temperatury. Poza tym, napędy posiadają lampy LED, które ułatwiają korzystanie z bram wieczorem. Dodatkowo, można zaprogramować wejście furtki, gdzie brama uchylana jest nieznacznie i nie ma konieczności otwierania jej w całości. Automatyka domowa jest bardzo wygodna i przydatna. Atutem napędów do bram jest fakt, że można je montować nawet do już używanych skrzydeł. Brama nie może być jednak uszkodzona.

 

artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe