BIAŁA PODLASKA: Gdzie nie spojrzeć, problemy z projektami

  • 02.04.2019, 09:13 (aktualizacja 02.04.2019, 10:08)
  • Joanna Danielewicz
BIAŁA PODLASKA: Gdzie nie spojrzeć, problemy z projektami
Firma S- Sport, która była głównym wykonawcą budowy stadionu wydała oświadczenie, w którym twierdzi, że wykonanie budowy zgodnie z projektem mogło grozić katastrofą budowlaną. Twierdzi, że po przekazaniu tej informacji miasto odstąpiło od umowy. Tymczasem PLK prowadząca prace modernizacyjne linii kolejowej, by dokonać zmian projektowych tunelu na ul. Lubelskiej wstrzymała prace na kilka tygodni.

– Co się dzieje z tymi inwestycjami w mieście? Jak się na to spojrzy, to wszystko się rozlatuje. Stadion rozorany i zostawiony, amfiteatr do poprawki. Teraz jeszcze od kilku tygodni nic się nie dzieje wokół budowy tunelu pod torami na ul. Lubelskiej. Czy tam też zrezygnowano z robót? - dopytuje nas czytelnik. Uważa, że to wszystko źle świadczy o mieście i sposobie przeprowadzania inwestycji. Postanowiliśmy pójść wskazanym przez czytelnika tropem.
 

25 marca oświadczenie do mediów, w sprawie okoliczności związanych z odstąpieniem miasta od umowy na budowę stadionu, wystosowała firma S-Sport, główny wykonawca prac. Skupia się w nim głównie na problemach z dokumentacją techniczną. Firma twierdzi, że swoje uwagi do projektu technicznego kierowała do miasta od połowy ubiegłego roku. Monity miały się nasilić w drugiej połowie października. Właśnie wtedy przedsiębiorstwo miało uzyskać informację "na temat możliwości ujawnienia błędów w przekazanej od Zamawiającego dokumentacji w zakresie fundamentów i konstrukcji dachu". Spółka twierdzi, że zwróciła się do projektanta o udostępnienie obliczeń statystycznych projektowanego obiektu. A że takich nie otrzymała, zleciła wykonanie odpowiednich obliczeń "osobie trzeciej". Wyniki nadeszły z końcem listopada. "Ocena (..) zawiera szereg uwag i zaleceń do przekazanego projektu i wskazuje ponowną analizę statystyczną konstrukcji obiektu. S-Sport oświadcza, że wykonanie obiektu według otrzymanej przez Zamawiającego dokumentacji mogło doprowadzić do katastrofy budowlanej."

 

 

 

 

 

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czy przypadkiem nie mowa o analizie statycznej konstrukcji?
Czy przypadkiem nie mowa o analizie statycznej konstrukcji? 03.04.2019, 09:11
Czy przypadkiem nie mowa o analizie statycznej konstrukcji?

Pozostałe