Międzyrzec Podlaski: Potrzebowała pomocy, lekarza nie było na oddziale

  • 02.04.2019, 09:36
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Potrzebowała pomocy, lekarza nie było na oddziale
Kobieta w 7. miesiącu ciąży nie otrzymała na oddziale ginekologicznym szpitala należytej pomocy, ponieważ lekarz nie był obecny podczas dyżuru. Potwierdził to dyrektor SP ZOZ. Specjalista, który w tym czasie dyżur miał pełnić, twierdzi, że takiej pacjentki w ogóle nie było.

Do nieprzyjemnej sytuacji miało dojść w ubiegły czwartek 28 marca. Tego dnia na oddziale ginekologicznym pojawiła się kobieta w 7. miesiącu ciąży. Tymczasem ginekolog, który miał tam pełnić dyżur nie był obecny. Kobietę karetką przewieziono więc na oddział ginekologiczno-położniczy do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Dopiero tam odebrano poród. By wyjaśnić, co się stało skontaktowaliśmy się z Andrzejem Barszczewskim, który tego dnia powinien pełnić dyżur na oddziale ginekologicznym. Nie chciał on udzielić nam informacji telefonicznie, a na spotkanie nie znalazł czasu.

Zaprzecza on jednak, by do szpitala trafiła wspomniana kobieta. Innego zdania jest dyrektor SPZOZ. – Pacjentka została odwieziona na trakt porodowy w Białej Podlaskiej. W tej chwili czekam na wyjaśnienia lekarza, dlaczego w czasie dyżuru nie był obecny na oddziale. Z pewnością będą wyciągnięte konsekwencje. To jest niedopuszczalna sytuacja, która grozi konsekwencjami dla całego szpitala. Jako dyrektor nie mogę do tego dopuścić. Wszyscy mówią o bezpieczeństwie pacjentek i zapewnieniu opieki kobiet z Międzyrzeca i okolic, a tutaj dochodzi do czegoś takiego. Jest to nieprzyjemna sprawa, która rzutuje na wizerunku całego szpitala – komentuje Wiesław Zaniewicz.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 14

 

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jasia
Jasia 10.04.2019, 02:54
przecież już niedługo taka będzie rzeczywistość.trzeba będzie jechać do białej na zwykłe badanie. tak rządzi pan dyrektor a obwinia pracownika. szanujmy lekarzy! Fakty są takie ze w każdym zakładzie zdarzają się wyjścia. sama kilka razy musiałam wyjść w trakcie pracy. Każdy popełnia jakieś błędy! jeśli dyrektorze jesteś bez winy rzuć w niego kamieniem.
Natalia
Natalia 09.04.2019, 14:05
Nie rozumiem dlaczego szanowny pan dyrektor tak chetnie polecial z tym do gazety i sie wypowiedzial na ten temat... chodzi mu tylko o rozglosnienie sprawy aby kazdy byl za likwidacja oddzialow... pan dyrektor mowi tutaj ze chodzi mu o dobro pacjetek to jezeli tak jest to dlaczego tak zalezy mu na zamknieciu oddzialow. ja sobie chwalę Pana doktora Barszczewskiego. Jest jednym z lepszych ginekologow w Miedzyrzecu.
Damian
Damian 06.04.2019, 14:20
Sytuacja wygląda inaczej niż wszyscy myślą. Kobieta przyszła na wewnętrzny a okazalo się że jest w ciąży i odrazu pojechała do białej karetka zanim nasz lekarz dowiedział się że to przypadek ginekologiczny. Ale fakt faktem żew pewnym czasie lekarza nie było.
Katarzyna
Katarzyna 04.04.2019, 07:14
Ewidentna manipulacja, napewno w niedlugim czasie okaże się, że wystapi kilka podobnych zdarzeń. Żałosne.
ANASTAZY
ANASTAZY 03.04.2019, 22:23
Zamknąć ten szpital na amen lub wymienić cały personel głównie na izbie przyjęć siedzą trzy lub cztery pipy które przy komputerach siedzą ,żadnej wiedzy medycznej tu tylko palca mogą zabandażować ,poco one tam siedzą pytam się Dyrektora? Czy to jest izba przyjęć czy sala informatyki .Wysłać te panie do większego szpitala na tydzień do pracy daję głowę że nie dały by rady bo one nic nie wiedzą -zagnieżdziły się i tak wysyłają albo tu albo tam parodia.Nie dziwię się że oddziały padają brak fachowców to co oni oferują na izbie przyjęć to można sobie z reklam telewizyjnych kupić w aptece .
Kinia
Kinia 03.04.2019, 18:03
To teraz rodzi się w 7ym miesiącu?
Sarkazm 😂
Sarkazm 😂 03.04.2019, 15:32
Na rynek, może poszedł. Czwartek w końcu. Ludzie bądźcie wyrozumiali 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂Hahahahaha. Sarkazm, dla nie kumatych. Pozdro
Grażyna K.
Grażyna K. 03.04.2019, 10:26
Tak się dziwnie składa, że tego dnia zostałam przyjęta na oddział, lekarz był obecny i do dyspozycji, przez cały czas. Cały czas kręciłam się po oddziale (byłam jeszcze na chodzie) i tez nie kojarzę takiego przypadku.
Dlaczego" poszkodowani" nie podają swoich danych?....Czyżby mieli coś do ukrycia???.... To przykre, nie znoszę plot i oczerniania. A ja sobie bardzo chwalę pobyt na ginekologi. Personel na 5+, tak trzymać !!!
Samanta
Samanta 03.04.2019, 09:39
Coś o tym wiem w dniu 27.07.2017 przyjechałam do porodu po godz 22 i ma oddziale nie było lekarza same pielęgniarki i położna dopiero rano o 6 zjawił się łaskawie Pan doktor zresztą poród w Miedzyrzeckim szpitalu tragedia tam to tylko od krów powinni porody odbierać a nie od kobiet masakra
Szczery
Szczery 03.04.2019, 08:20
Wygląda na to że oprócz oddziału trzeba zamknąć lekarzy
Ania
Ania 02.04.2019, 21:06
Niestety, jak w ubiegłym roku trafiłam na oddział ginekologii 1-go listopada również lekarza dyżurnego nie było. Zadzwonili po niego i po pewnym czasie podjechał pod szpital.
Sylwia
Sylwia 02.04.2019, 20:44
W Międzyrzecu to nie pierwsza i nie ostatnia taka sytuacja. Notorycznie bagatelizuja pacjentow na IP. Az dziwne, ze jeszcze nikt tym sie nie zajął, małe miasteczko i ludzie boją się wnosić skargi.... byle dalej od Międzyrzeckiej IP
jasia
jasia 10.04.2019, 02:34
to pojedz do większego miasta na IP. posiedzisz ok. 6godz. zanim cię przyjmą
J
J 02.04.2019, 10:28
Wygada to na minipulacje żeby zamknac oddzial.. teraz wszystko na tymraz oddziale bedzie komentowane zle. nie wierze w to zeby na oddziale nie było żadnego lekarza.
Ania
Ania 03.04.2019, 15:28
To nie jest kwestia wiary. Takie są fakty
ja
ja 02.04.2019, 10:23
Pan lekarz Barszczewski najwidoczniej ma już robotę poza Międzyrzecem. I przeszedł do grupy "likwidacyjnej" oddziału.

Pozostałe