Powiat parczewski: Nauczyciele za strajkiem generalnym

  • 04.04.2019, 11:35
  • TWA
Powiat parczewski: Nauczyciele za strajkiem generalnym
Nauczyciele z 13 spośród 15 szkół publicznych z powiatu parczewskiego, w referendum przeprowadzonym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego opowiedzieli się za strajkiem generalnym. Tylko pedagodzy z placówek w Podedwórzu i Gródku Szlacheckim nie przystąpili do głosowania.

- Nie wiem dlaczego taką decyzję podjęli. Czy są zastraszeni, czy uważają, że dobrze zarabiają, czy może mieli inne powody. Nie wnikałam w ich stanowisko, bo mieli prawo do takiej decyzji – tłumaczy Wiesława Tazbir, przewodnicząca parczewskiego oddziału ZNP.

W jednej ze szkół, które głosowały za przystąpieniem do strajku opowiedziało się 58 procent nauczycieli, zaś w pozostałych placówkach akcję protestacyjną poparło od 85 do 100 proc. głosujących. Oznacza to, że jeśli ZNP i przedstawiciele rządu nie dojdą do porozumienia, to 8 kwietnia w szkołach na terenie powiatu parczewskiego, podobnie jak w wielu innych powiatach w kraju nauczyciele odejdą od tablic.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 14

 

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe