Gmina Tuczna: Dla mnie to drugi dom

  • 05.04.2019, 09:27
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Tuczna: Dla mnie to drugi dom
Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzylesiu w ostatni czwartek świętował 5-lecie istnienia. Byli goście, tort, wspólne wspominanie, gratulacje i życzenia. Nie zabrakło też występów artystycznych podopiecznych placówki, którzy doskonale zaprezentowali się przed szeroką publicznością.

Ciepło, dobro, zrozumienie i cierpliwość – takie uczucia kojarzą się z domem. Domem, w którym nie musimy nikogo udawać i możemy czuć się bezpiecznie. Tak właśnie o ŚDS w Międzylesiu wypowiada się 33 podopiecznych. Na co dzień uczą się tam rękodzieła i rozwijają intelektualnie, w życzliwej atmosferze pokonują trudności życia i nabywają umiejętności radzenia sobie z problemami.

– Znałem potrzeby osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną z naszej gminy, dlatego nie wahałem się zaangażować w tworzenie tego dzieła. Znalazłem wsparcie w Elżbiecie Seredyn, ówczesnej pracownicy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie, sekretarz gminy Henryce Maziarz oraz kierownik GOPS-u Małgorzacie Zińczuk, i za to do dziś jestem im wdzięczny – mówił podczas uroczystości wójt Tucznej Zygmunt Litwiniuk.

– Dla mnie ŚDS jest drugim domem. Tu czuję się dobrze, odpoczywam i mam przyjaciół. Zawsze można coś ciekawego zobaczyć, podoba mi się tu – podsumowują pobyt w placówce jej podopieczni.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 14

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe