Parczew: Plac Wolności droższy niż szacowano

  • 05.04.2019, 11:30
  • Tomasz Wachulski
Parczew: Plac Wolności droższy niż szacowano
Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na przebudowę Placu Wolności w Parczewie. Władze ratusza muszą jednak poszukać dodatkowych środków w budżecie, bo najtańsza oferta przekraczała szacunkową wartość inwestycji o ponad pół miliona złotych.

Koszty całego projektu pod nazwą "Parczew – tradycja, pasja, nowoczesność" wyliczono na ponad 14 mln zł. Ponad 9,7 mln zł to unijne dofinansowanie. Pozostała suma stanowi wkład własny miasta. Problem w tym, że ratusz nie ma w budżecie takich pieniędzy, więc zaciąga kredyt na kwotę 5,8 mln zł. W którym banku miasto się zadłuży, to okaże się około 11 kwietnia, kiedy otwarte zostaną oferty przetargowe.

Przetarg ogłoszono także na wyłonienie firmy, która podejmie się realizacji pierwszego etapu inwestycji, czyli przebudowy placu. Zgłosiły się trzy przedsiębiorstwa: z Pruszkowa, Lublina i Parczewa. Najtańszą ofertę złożył miejscowy przedsiębiorca, okazała się ona jednak droższa o ponad 550 tys. zł od puli, jaką na tę część zadania dysponuje ratusz (5 mln 704 tys. 470 zł). Władze zdecydowały jednak, że mimo znacznie wyższych kosztów nie będą unieważniać przetargu a brakującą kwotę dołożą. Podczas środowej sesji radni przyjęli stosowną uchwałę zwiększającą wydatki.

Po rozstrzygnięciu przetargu na kredyt, podpisana zostanie umowa z wykonawcą inwestycji. Ma to nastąpić najpóźniej w drugiej połowie kwietnia.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 14

 

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe