Radzyń Podlaski: Akordeoniści z dyplomami i stypendiami

  • 06.04.2019, 09:30
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Akordeoniści z dyplomami i stypendiami
Pod koniec marca członkowie Arti Sentemo zaprezentowali się na IX Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Kameralnych organizowanym przez PSM I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli. Ich występ nie przeszedł bez echa, gdyż medalowe miejsca wywalczyły kwartet i kwintet.

Skład: Stanisław Krupa, Jakub Palinowski, Marcel Semeniuk i Angelika Koczkodaj zajął II miejsce w kategorii. Szkól Muzycznych I stopnia. Natomiast ich koledzy : Mateusz Głowniak, Karol Zbaracki, Jakub Mackiewicz, Szymon Dębowski, Mateusz Golonka – III miejsce, reprezentując Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia w Białej Podlaskiej. Oba zespoły zostały przygotowane do występów przez dyr. Zbigniewa Czuryło.

Kilka dni wcześniej wyjątkowego wyróżnienia dostąpił natomiast Jakub Stefaniuk, absolwent klasy akordeonu w szkole muzycznej w Radzyniu Podlaskim i wychowanek Zbigniewa Czuryły, otrzymał stypendium z programu rządowego "Młoda Polska".

Jakub znalazł się wśród 88 stypendystów. O grant walczyło natomiast 616 artystów z całej Polski.

 

(joan)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe