Wybierzmy Niedźwiedzi Biznesu!

  • 18.04.2019, 09:48 (aktualizacja 18.04.2019, 14:32)
  • red.
Wybierzmy Niedźwiedzi Biznesu!
Przez najbliższe dwa tygodnie emocjonować będziemy się głosowaniem na kandydatów do tytułu Niedźwiedzie Biznesu. Do 24 kwietnia czekamy na Wasze głosy oddane za pośrednictwem kuponów lub wysłane przez sms.

Wszystkie firmy podzieliliśmy wedle struktury organizacyjnej na: mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. W tych kategoriach Czytelnicy Słowa Podlasia wybiorą swoich faworytów do zaszczytnego tytułu Niedźwiedź Biznesu. Prawidłowo wypełnione kupony można dostarczać do naszej redakcji, ul. Warszawska 15, 21-500 Biała Podlaska. Co ważne liczy się data wpływu do redakcji, a nie stempla pocztowego w przypadku przesyłki listowej. Każdy może wysłać dowolną liczbę kuponów wyciętych z gazet. Głosowanie za pośrednictwem sms zakończy się we wtorek 24 kwietnia o północy. Warto pamiętać, że za głos oddany na kuponie z gazety kandydat otrzymuje 2 punkty, natomiast każdy sms to 1 punkt.   

Następnego dnia, 25 kwietnia Komisja Konkursowa podliczy głosy i na ich podstawie nominuje kandydatów z największą ilością punktów do II etapu konkursu. W II etapie plebiscytu zbierze się Kapituła Konkursu, która dokona weryfikacji głosów i wybierze zwycięzców w każdej z kategorii: mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwo. Kapituła wyłoni także firmy i osoby, do których trafią statuetki w kategoriach: Dobroczyńca Roku, Biznesmen Roku, Inwestor Roku i Ambasador Biznesu. 

Gala na 300 osób!

26 kwietnia, podczas wielkiej, zaplanowanej na 300 gości gali Niedźwiedzi Biznesu, wszystkie statuetki zostaną wręczone zwycięzcom plebiscytu. W Dworze Droblin, gdzie odbędzie się ta doniosła uroczystość pojawią się wszyscy kandydaci, których zaprezentowaliśmy na łamach Słowa Podlasia. Zaproszenia wystosowaliśmy też do wszystkich władz samorządowych na Południowym Podlasiu: starostów powiatów, prezydentów miast, burmistrzów miast i gmin, wójtów gmin. Gośćmi specjalnymi będą przedstawiciele lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego, który sprawuje honorowy patronat nad naszym plebiscytem.

- Cieszę się, że środowisko biznesu będzie miało okazję do spotkania podczas tak prestiżowej uroczystości, jaką jest gala Niedźwiedzi Biznesu. Wiem jak ważny jest dialog z przedsiębiorcami, którzy tworzą miejsca pracy, dają zatrudnienie i mają ogromny wpływ na rozwój regionu. Jestem pod wrażeniem ogromu wysiłku, jaki organizatorzy wkładają w organizację plebiscytu. To daje najlepszą gwarancję jakości tego wyjątkowego przedsięwzięcia - mówi w rozmowie ze Słowem Podlasia, Dariusz Stefaniuk, wicemarszałek województwa lubelskiego. 

Pomożemy potrzebującym

W trakcie gali odbędzie się też licytacja obrazów namalowanych przez artystów podczas plenerów artystycznych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zalutyniu. Obecnie ośrodek obejmuje specjalistyczną opieką 46 dzieci w wieku od 3 do 24 lat. Większość podopiecznych oprócz niepełnosprawności intelektualnej ma dodatkowe dysfunkcje, tzw. sprzężenia, np.: wady serca, słuchu, wzroku, porażenie mózgowe, niedowłady kończyn, zaburzenia koordynacji ruchowej, autyzm, zaburzenia lub nawet brak mowy, 

Ośrodek utrzymuje się wyłącznie z corocznej ministerialnej subwencji oświatowej, która wystarcza tylko na wynagrodzenia pracowników oraz najpilniejsze podstawowe potrzeby. Szkoła nie posiada środków na rehabilitację a nawet zakup pomocy dydaktycznych do niezbędnych terapii. Kapituła Niedźwiedzi Biznesu postanowiła wspomóc SOSW w Zalutyniu i cały dochód z licytacji przekazać na ten cel. 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe