PSS "Społem"

  • 09.04.2019, 12:35
  • ew
PSS "Społem"
– Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Białej Podlaskiej działa od 1931 roku. Inicjatywa powstania została powzięta przez pracowników Podlaskiej Wytwórni Samolotów. Bialczanie chcieli mieć gdzie pracować i kupować u siebie – mówi Eugeniusz Mazur, prezes Spółdzielni.

Spółdzielnia swoją działalność rozpoczęła od otwarcia sklepu przy ulicy Łomaskiej. Na przestrzeni lat prężnie rozwinęła charakter funkcjonowania. Obecne zatrudnienie utrzymuje się na poziomie ponad 200 pracowników, którzy są zaangażowani w liczne przedsięwzięcia. PSS prowadzi 12 sklepów spożywczych, SDH Sawko, Restaurację Stylową, zakład piekarsko-ciastkarski, zakład przetwórstwa ryb, ośrodek wypoczynkowy w Serpelicach, a także posiada lokale biurowe pod wynajem. 

Wszystkie wyroby zakładów przetwórczych zawsze można nabyć w sklepach "Społem", natomiast Restauracja Stylowa zajmuje się, oprócz podstawowej działalności restauracyjnej, produkcją wyrobów garmażeryjnych, które można skosztować zarówno w restauracji, jak i zakupić w sklepie przyzakładowym oraz w pozostałych placówkach detalicznych.  

– PSS " Społem" skupia się także na rozwoju kulturalnym swoich członków, dlatego nieprzerwanie od 1954 r. do dziś może pochwalić się własnym chórem, składającym się obecnie z 27 chórzystów, który śpiewa i sławi Spółdzielnię – dodaje Edward Mazur.

Aby zagłosować na PSS "Społem" należy wyciąć kupon z aktualnego numeru Słowa Podlasia lub wysłać SMS o treści BIZ.DP.6 na numer 7248 (koszt 2,46 zł z VAT)

ew

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe