Spółdzielnia Inwalidów ELREMET - Zakład Pracy Chronionej

  • 09.04.2019, 12:39 (aktualizacja 11.04.2019, 09:27)
  • ew
Spółdzielnia Inwalidów ELREMET - Zakład Pracy Chronionej
ELREMET sukcesywnie odnawia park maszynowy, poprawia warunki pracy i estetykę pomieszczeń. W ostatnich trzech latach na inwestycje spółdzielnia wydała ponad 10 mln zł. Wyremontowała hale produkcyjne, dostosowując je do najwyższych europejskich standardów i zakupiła setki nowoczesnych maszyn i urządzeń dla obu branż. 

Spółdzielnia istnieje od 1965 r. – Zaczynaliśmy od czepków kucharskich i rękawic, a dziś jesteśmy wiodącym w kraju producentem specjalistycznej, nowej generacji odzieży dla służb mundurowych, przede wszystkim dla Wojska Polskiego, Marynarki Wojennej, Straży Granicznej, Policji, Służby Ochrony Państwa, wojsk specjalnych i misji zagranicznych. W br. uszyjemy ok. 100 tys. sztuk różnego rodzaju mundurów oraz kilkadziesiąt tysięcy kurtek i koszul – opowiada Krzysztof Iwanicki, prezes zarządu spółdzielni. – Naszą drugą branżą jest przetwórstwo tworzyw sztucznych. Produkujemy opakowania dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego, rocznie ok. 25 mln sztuk. W naszych tubach sprzedają swoje produkty tak znane polskie firmy jak Ziaja, Dr Eris, Bielenda, Vet-Agro i inni – dodaje.

Konkurencja na współczesnym, bardzo trudnym rynku i udział w przetargach wymaga uzyskania różnego rodzaju certyfikatów, zatwierdzenia wzorów, odpowiednich referencji oraz zabezpieczenia finansowego. To wszystko ELREMET posiada, ale najbardziej szczyci się bardzo dobrą jakością produkcji i za to jest bardzo wysoko oceniany. 

– Zatrudniamy 370 pracowników, w tym 82 osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym i umiarkowanym. Prowadzimy Warsztat Terapii Zajęciowej oraz przychodnię. Obie poradnie, rehabilitacyjna i ginekologiczna, mają podpisane umowy z NFZ. Ubiegły rok ELREMET zakończył najwyższym w swojej historii zyskiem. Wartość sprzedaży corocznie dynamicznie wzrasta, w tym roku osiągnie rekordowy poziom ponad 50 mln zł – nie kryje dumy Krzysztof Iwanicki.

Aby zagłosować na SI ELREMET należy wyciąć kupon z aktualnego numeru Słowa Podlasia lub wysłać SMS o treści BIZ.DP.8 na numer 7248 (koszt 2,46 zł z VAT)

ew

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe