Wipasz S.A.

  • 09.04.2019, 12:42
  • jlk
Wipasz S.A.
To największy polski producent pasz i lider w produkcji świeżego mięsa z kurczaka. Firma w 100 procentach oparta jest na polskim kapitale. Wipasz sprzedaje rocznie ok. 1 mln ton pasz dla drobiu, trzody i bydła, dziennie zaś produkuje 440 ton mięsa z kurczaka. Działa od 1994 r. i w tym roku obchodzi 25-lecie swojej działalności. 

Firma podzielona jest na dwie dywizje: paszową i mięsną. Zajmuje się produkcją pasz dla zwierząt oraz produkcją i przetwórstwem mięsa drobiowego, wykorzystując przy tym najnowsze światowe rozwiązania technologiczne. Produkcja pasz odbywa się w 5 wytwórniach: Wadągu, Krośnie, Morągu, Kole i Międzyrzecu Podlaskim. Natomiast produkcja odbywa się mięsa w Mławie, a już niebawem również w Międzyrzecu Podlaskim.

W 2018 r. Wipasz S.A. rozpoczął realizację inwestycji polegającej na budowie Zakładu Drobiarskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Budowany zakład nie jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Wipasz S.A. Od 2013 r. po przejęciu i modernizacji istniejącego zakładu w Mławie z dużym powodzeniem prowadzi najnowocześniejszy Zakład Drobiarski w Polsce. 

– Najlepsza kadra w Polsce oraz zdobyta w Mławie wiedza i doświadczenie pozwoliły na zaprojektowanie najbardziej nowoczesnego, zautomatyzowanego i największego Zakładu Drobiarskiego w Europie, jaki powstanie w Międzyrzecu Podlaskim. Budowana inwestycja dzięki zastosowaniu pionierskich rozwiązań technicznych i technologicznych stanie się obiektem na najwyższym światowym poziomie. Wysoki poziom automatyzacji ułatwi i przyśpieszy pracę, a dodatkowo zagwarantuje wyższe bezpieczeństwo wyrobów – mówi Karolina Kozak, kierownik marketingu firmy. 

– Nie możemy zapomnieć o tym, jak dużą szansą dla regionu jest budowa tak dużego i prężnego przedsiębiorstwa. Zatrudnienie nowych pracowników, współpraca z lokalnymi firmami niewątpliwie przyczynią się do rozwoju regionu – dodaje na koniec.

Aby zagłosować na Wipasz S.A. należy wyciąć kupon z aktualnego numeru Słowa Podlasia lub wysłać SMS o treści BIZ.DP.9 na numer 7248 (koszt 2,46 zł z VAT)

jlk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe