Zamek Janów Podlaski

  • 09.04.2019, 13:39
  • (ew)
Zamek Janów Podlaski
 – Grupa Arche jest właścicielem prężnie rozwijającej się sieci hoteli. Zostało to zauważone i docenione poprzez przyznanie nagrody SIEĆ ROKU 2018 w rankingu 7NAJ magazynu Hotelarz. Ze względu na fakt, iż każdy obiekt jest zupełnie inny, naszą sieć traktujemy jako unikatową kolekcję. Kolekcja Arche to hotele historyczne, rewitalizowane oraz hotele miejskie. Każdy z nich ma swoją historię, swój niepowtarzalny styl. W 2018 roku liczba hoteli grupy wzrosła prawie dwukrotnie. W roku poprzednim do Kolekcji Arche dołączyły: Koszary Arche Hotel w Górze Kalwarii, Arche Hotel Poloneza oraz Krakowska w Warszawie, Arche Hotel Lublin oraz Arche Residence Łódź – mówi Adam Młodziejewski dyrektor hotelu Zamek Janów Podlaski

– Zamek Janów Podlaski, przeszedł w całości kompleksową konserwację, rekonstrukcję i adaptację dla potrzeb funkcji hotelowo – konferencyjnych zarówno w części naziemnej, jak i podziemnej. Odbudowano główny korpus, który niestety nie zachował się, ale którego niegdysiejsze istnienie potwierdziły archeologiczne badania wykopaliskowe. Wykończenie dobudowanych elementów zaprojektowano ze współczesnych płyt granitowych, tak by pozwolić na subtelne odróżnienie części oryginalnych od dobudowanych. We wnętrzach w skrzydle wschodnim zachowały się duże fragmenty zdobień w postaci sztukaterii i gzymsów, które stanowiły podstawę do rekonstrukcji – opowiada Adam Młodziejewski

– Przedsięwzięciem, którym możemy pochwalić się jest stara stajnia cugowa. Ze względu na bardzo zły stan starej starej stajni cugowej nienadającej się do renowacji, postanowiono o jego rozbiórce, a następnie odbudowie. Nastąpiła rekonstrukcja budynku historycznego, w którym zostało zlokalizowane SPA z basenem. Obiekt nawiązuje skalą i stylem do architektury zamku oraz do zabudowy stadniny koni w Janowie Podlaskim. – Cały kompleks Zamek Janów Podlaski został finalnie zaadaptowany na czterogwiazdkowe centrum hotelowo - konferencyjne. W jego skład oprócz bazy noclegowej (199 pokoi) oraz zaplecza konferencyjnego, weszło SPA, kryty basen rekreacyjny, centrum rehabilitacyjne oraz podzamcze, na które składa się zespół 4 budynków. W oficynach zamku powstały pokoje hotelowe, w tym apartamenty historyczne, zaś pod dziedzińcem mieści się podziemna sala konferencyjna - dodaje dyrektor hotelu. 

Zamek Janów Podlaski posiada o 1500 m2 powierzchni konferencyjnej z możliwością dowolnego podziału na maksymalnie 12 mniejszych sal. Obiekt zatrudnia na chwilę obecną 100 osób, dając tym samym miejsca pracy dla lokalnej społeczności.

Aby zagłosować na Zamek Janów Podlaski należy wyciąć kupon z aktualnego numeru Słowa Podlasia lub wysłać SMS o treści BIZ.SP.12 na numer 7248 (koszt 2,46 zł z VAT)

(ew)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe