Biała Podlaska: Przejazd zamknięty, rusza budowa torów

  • 09.04.2019, 14:00
  • bz, jm
Biała Podlaska: Przejazd zamknięty, rusza budowa torów
Od poniedziałku, 8 kwietnia, przejazd kolejowy przy ul. Łomaskiej został zamknięty. Wszystko przez prace budowlane linii kolejowej E20 Siedlce-Terespol. Zmieniono organizację ruchu i sytuacja ta potrwa do 18 kwietnia. Na chwilę obecną nie odnotowano paraliżu komunikacyjnego, ale sytuacja może ulec zmianie.

W związku z pracami na torach, MZK wprowadziło zmiany w kursowaniu linii autobusowych B, C oraz I. Linia B nie obsługuje przystanków komunikacyjnych na ul. Podleśnej oraz Łomaskiej. Po wyjeździe z ul. Grzybowej linia "B" porusza się ul. Lubelską, Witoroską i Zieloną, na której stanął tymczasowy przystanek. Na kierunku do Grzybowej Pętli linia zatrzymuje się tylko na przystanku Witoroska 2. Linia I po wyjedzie z ul. Dalekiej obsługuje przystanek komunikacyjny na ul. Lubelskiej, Czerwińskiego, Kruczej i Drzewieckiego, z jedzie ul. Podleśną do ul. Lubelskiej i dalej Witoroską i Zieloną, na której stanął tymczasowy przystanek. Na kierunku do przystanku Twarda Pętla linia zatrzymuje się tylko na przystanku Witoroska 2. Linia C w obydwu kierunkach będzie poruszała się ul. Witoroską i Podleśną do ul. Łomaskiej. Dalszy przebieg linii pozostał bez zmian. Linia będzie się zatrzymywała na wszystkich przystankach na ul. Podleśnej. 

- Zmiany rozkładu jazdy, zostały dostosowane tak, aby omijać jak najwięcej ulic i skrzyżowań, które najprawdopodobniej, będą najbardziej zakorkowane. Specjalnie z myślą o uczniach i ich dojazdach do szkoły, powstaje przystanek przy ulicy Zielonej. Podczas remontu, natężenie na tych ulicach z pewnością zostanie zwielokrotnione, a miejscami będą się tworzyć zatory – mówi Krzysztof Trochimiuk prezes MZK i dodaje, że rozkłady jazdy mogą ulec zmianie.

W gotowości do działania jest również Komenda Miejska Policji. W przypadku znacznego natężenia ruchu będą podejmowane interwencje, a policjanci pojawią się w najbardziej zakorkowanych miejscach, aby rozładować ruch.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 15

bz, jm
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe