Spółdzielcza Mleczarnia "Spomlek"

  • 10.04.2019, 10:33
  • jlk
Spółdzielcza Mleczarnia "Spomlek"
Firma z Radzynia Podlaskiego jest jednym z największych polskich producentów sera żółtego. Znana przede wszystkim jako mleczarnia specjalizująca się w tworzeniu serów szlachetnych, długodojrzewających, ręcznie pielęgnowanych. W 2018 roku Mleczarnia Spomlek wyprodukowała prawie 24 tys. ton serów żółtych. 

Firma, jako pierwsza w Polsce, zaoferowała ser z oczkami (Radamer), ser długodojrzewający Bursztyn (sery marki Skarby Serowara: Bursztyn, Rubin, Szafir), a także markę serów żółtych – Serenada. Mleczarnia słynie z wprowadzania na polski rynek innowacyjnych produktów proszkowanych: WPC 80 (koncentrat białek serwatkowych), permeat i WPI 95 (izolat białek serwatkowych).

 Mleczarnia Spomlek to cztery zakłady produkcyjne: w Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Chojnicach i Młynarach. To spółdzielnia należąca do ponad 1700 udziałowców, wśród których 1300 osób to rolnicy – dostawcy mleka, a ponad 400 to pracownicy spółdzielni. Od stycznia 2018 roku skupowane od rolników mleko pochodzi od krów żywionych paszami bez GMO. 

 Spomlek to ponad 100-letnie tradycje serowarskie na ziemiach Lubelszczyzny, ponad 750 miejsc pracy, 550 mln zł przychodu. Przedsiębiorstwo zaangażowane jest w sprawy społeczne. Inicjuje i wspiera szereg działań charytatywnych, jest sponsorem lokalnych klubów piłkarskich i mecenasem kultury. 

 – Mamy jasno wytyczoną ścieżkę swojego rozwoju i staramy się jej trzymać, co nie oznacza, że jesteśmy zamknięci na to, co dzieje się w branży, a wręcz przeciwnie. Bacznie obserwujemy, analizujemy, a nawet staramy się wyprzedzać trendy panujące na rynku serów. W 2018 r. przede wszystkim skoncentrowaliśmy się na umocnieniu naszej pozycji rynkowej oraz pozycji naszych kluczowych marek – Serenada i Skarby Serowara. Ponadto udało nam się osiągnąć główny cel, czyli zwiększenie rentowności sprzedaży. Liczymy na to, że w 2019 roku ten wzrost przekroczy 7 procent – podsumowywał miniony rok Edward Bajko, prezes Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

Spomlek angażuje się też w działania na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu. Zorganizował akcję "Serenada dla Dzieci", w ramach której utworzył wyjątkowe kąciki zabaw dla najmłodszych. Firma co roku nagrodza również swoich najlepszych dostawców w ramach konkursu Gospodarstwo Roku oraz funduje stypendia najlepszym studentom kształcącym się na kierunkach związanych z hodowlą bydła mlecznego, produkcją mleka oraz przetwórstwem mleka i żywności. W 2018 r. pomogła także dziewięciu rodzinom, włączając się w akcję "Szlachetna Paczka".

Aby zagłosować na Spółdzielczą Mleczarnię "Spomlek" należy wyciąć kupon z aktualnego numeru Słowa Podlasia lub wysłać SMS o treści BIZ.DP.7 na numer 7248 (koszt 2,46 zł z VAT)

jlk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe