Odpowie za kradzież ponad 25 tysięcy złotych

  • 10.04.2019, 11:14
  • (AK)
Odpowie za kradzież ponad 25 tysięcy złotych
32-letni mieszkaniec Janowa Podlaskiego podejrzany o kradzież 25 tysięcy złotych należących do firmy, w której pracował oraz podrobienie kilkunastu umów lombardowych, przyznał się do winy. Tłumaczył, że w ten sposób starał się zatuszować brak gotówki w kasie.

Dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został przez kierownika jednego z lombardów o przywłaszczenie gotówki na szkodę firmy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pracownik punktu ukradł z kasy kilkanaście tysięcy złotych. Zgłaszający dodał, że po wykonanym remanencie okazało się, że dodatkowo sporządzonych zostało kilkanaście umów na przedmioty, które nigdy nie zostały dostarczone do lombardu. Łączna wartość strat oszacowana została na ponad 25 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. W trakcie czynności potwierdzili zgłoszenie. Zatrzymali również 32-latka do wyjaśnienia. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał, że skradzioną z kasy gotówkę „przegrał na automatach”. Natomiast by zatuszować jej brak, podrobił umowy na przedmioty, które nigdy nie były zastawione w lombardzie. Proceder miał trwać od października ubiegłego roku do końca marca br. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe