Gmina Sosnówka: Zaprezentowali tradycje wielkanocne [GALERIA]

  • 10.04.2019, 12:54
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Sosnówka: Zaprezentowali tradycje wielkanocne [GALERIA]
Pisanki, palmy, koszyczki wielkanocne, stroiki i stoły wielkanocne – takie dekoracje można było obejrzeć na VI Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych. Wydarzenie należy do sztandarowych imprez organizowanych przez gminę. – Nasz kiermasz odbywa się w Roku Kultury Ludowej w Powiecie Bialskim i doskonale wpisuje się w jego ideę – podkreśla Jolanta Mikulska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

– Chciałbym pogratulować wójtowi Marcinowi Babkiewiczowi organizacji wydarzenia i podziękować za dobrą współpracę – mówił podczas otwarcia starosta bialski Mariusz Filipuk. Słowa uznania skierował również do wszystkich, którzy włożyli wiele serca i wysiłku, by przygotować świąteczne dzieła, które wprowadzają w świąteczną atmosferę. Wójt Babkiewicz  zaś złożył wszystkim zebranym życzenia wielkanocne. Głos zabrał również Dariusz Litwiniuk, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, który odczytał list od marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Podziękował za promowanie folkloru, ważnego składnika kultury narodowej.

 – Cieszę się, że przegląd tradycji wielkanocnych odbywa się w Sosnówce. To dowód na to, że w regionie kultura ludowa jest wciąż żywa – mówiła J. Mikulska.

Tradycyjnie już podczas wydarzenia zorganizowano konkurs na najpiękniejszą pisankę, palmę oraz stół wielkanocny, który spotkał się z dużym zainteresowaniem. – Przyjechałam ze swymi uczennicami i reprezentujemy Szkołę Podstawową w Huszczy – mówiła Barbara Hołownia. Julia Rudzka z kl. VII wykonała palmę, wcześniej zbierając rośliny typu bukszpan, barwinek, bazie, wierzbę, trawy i kwiaty.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 15

Justyna Lesiuk-Klujewska

Zdjęcia (46)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe