Międzyrzec Podlaski: Dzieci poznały tajniki pracy pisarza

  • 11.04.2019, 11:03
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Dzieci poznały tajniki pracy pisarza
W "Art Ovo" po raz kolejny spotkali się mali miłośnicy sztuki. Tym razem, podczas spotkania z autorką Elizą Schwenkgrub, dzieci mogły poćwiczyć swoje pisarskie zdolności.

Spotkanie autorskie oraz warsztaty kreatywnego pisania to kolejna inicjatywa Centrum Praktyk Artystycznych "Art Ovo". Na spotkaniu z autorką książki "Tęczowa kraina. Na tropie własnych marzeń" młodzi międzyrzeczanie wysłuchali porad dotyczących pisarskiego fachu. Eliza Schwenkgrub z wykształcenia jest magistrem do spraw turystyki i rekreacji. Do napisania pierwszej książki zainspirował ją dar przyjaźni. Na początku uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać o procesie twórczym publikacji zaproszonej pisarki, która mówiła o pomyśle na powieść, projekcie okładki i procesie wydawniczym. – Połączyliśmy spotkanie autorskie z warsztatami kreatywnego pisania. Dzieci, które brały udział w spotkaniu mogły poćwiczyć swoje pisarskie zdolności – opowiada Anna Jakubiuk, założycielka "Art Ovo".

Wszyscy chętni mogli przeczytać swoje dzieła, a na koniec autorka rozdawała książki z autografami. – W warsztatach uczestniczyły również dzieci, które jeszcze nie potrafią pisać. Dla nich przygotowano specjalną formę pisarską, czyli książki rysowane. Najmłodsi mieli też okazję zaprojektować okładkę książki – dodaje Anna Jakubiuk. Dwuipółgodzinne warsztaty odbyły się 31 marca, uczestniczyło w nich 16 dzieci.

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe