Radzyń Podlaski rezygnuje z 10 mln zł

  • 11.04.2019, 14:04
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski rezygnuje z 10 mln zł
Po sądowych bataliach, licznych konferencjach prasowych, w których władze miasta informowały, jak niesprawiedliwie został potraktowany Radzyń, któremu marszałek z PSL uniemożliwił sięgnięcie po 10 mln zł na rewitalizację centrum i po licznych zapewnieniach, że miasto zrobi wszystko, by te pieniądze pozyskać, wczoraj okazało się, że Radzyń sam wycofał się z walki o dotację. - Miasto zrezygnowało z uczestnictwa w konkursie – mówi Remigiusz Małecki, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Jeszcze niespełna miesiąc temu burmistrz Radzynia Podlaskiego zapewniał przed kamerami, że oczekuje od zarządu Urzędu Marszałkowskiego uczciwego rozpatrzenia wniosku miasta na przyznanie 10-milionowej dotacji na rewitalizację centrum.

Wtórowali mu podczas konferencji prasowej 18 marca, poseł Janusz Szewczak i senator Grzegorz Bierecki. Obaj parlamentarzyści wyrazili oczekiwanie na szybkie przeprowadzenie ponownej procedury konkursowej względem wniosku miasta Radzyń. Wicemarszałek województwa Dariusz Stefaniuk poinformował, że kwestia odniesienia się od strony prawnej do zapadłego wyroku WSA została ustalona przez prawników marszałka, zarząd nie będzie się odwoływał od wyroku.

Rzecznik informuje, że władze Radzynia Podlaskiego argumentują decyzję nieaktualnym kosztorysem załączonym do wniosku, który przygotowywany był zgodnie z cenami obowiązującymi w III kwartale 2017 roku i chęcią rozszerzenia zakresu inwestycji. - Kwota dotacji w konkursie się nie zmieniła. Miasto otrzymałoby góra 10 mln złotych, resztę musi zapewnić samo, być może skalkulowało koszty i doszło do wniosku, że będą za wysokie – dodaje rzecznik Małecki. Cały projekt był oszacowany na 14 mln zł.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 15

 

Joanna Danielewicz

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe