Biała Podlaska: Swoimi zdjęciami zachęcają do odwiedzenia Podlasia

  • 12.04.2019, 10:56
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Swoimi zdjęciami zachęcają do odwiedzenia Podlasia
Stare domy porośnięte winoroślami, wielobarwne ule, przekrzywione okiennice, przydrożne kapliczki, stare krzyże czy zabytkowe kościółki to tyko niektóre z obiektów, jakie uwiecznili na swoich zdjęciach fotografowie biorący udział w plenerach organizowanych przez bialski Fotoklub. Ich zdjęcia można oglądać nie tylko na wystawie mieszczącej się na piętrze w BCK, ale również w specjalnie przygotowanym na tę okazję albumie prezentującym uroki gminy Biała Podlaska.

Autorami magicznych kadrów są nie tyko osoby z Białej Podlaskiej, ale również z zaprzyjaźnionych Fotoklubów z Warszawy, Siedlec i Lublina. W majowym plenerze w 2018 r. uczestniczyło dwadzieścia jeden osób, w wieku od trzydziestu do osiemdziesięciu lat. Na wystawie pokazano osiemdziesiąt trzy prace wykonane przez hobbystów i profesjonalistów. - Podzieliliśmy się na grupy by pokazać jak największą cześć gminy. Pogoda nam dopisała, w dodatku kwitły akacje i czarne bzy. Teren każdy znał, gdyż to już czternasta gmina, którą fotografowaliśmy. W zeszłym roku była Tuczna, wcześniej Piszczac, Sławatycze, Leśna Podlaska, Terespol itd. – wyjaśnia organizatorka Małgorzata Piekarska.

Alina Kulawiec w Fotoklubie działa od 2001 r., na swoich fotografiach uwieczniła drewniany kościół w Ortelu Książęcym Pierwszym, a także ten znajdujący się w Woskrzenicach Dużych. – Mieliśmy na celu fotografowanie ciekawych miejsc. Myślę, że to się udało. Trafiliśmy, nawet na zawody biegowe. Chcieliśmy wybrać ujęcia, które zachęcą do odwiedzenia południowego Podlasia – mówi Kulawiec. Przyznaje też, że choć kilka osób wybiera ten sam obiekt to oko każdego fotografa jest inne, podobnie jak percepcja świata. – Nie ma pośpiechu, presji czasu – zaznacza.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 15

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe